Acer Nitro 5 temizlikten sonra titreme sesi

Kwenx

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 sahibim garantisi bitti arkadaşıma temizlettim fandaki en küçük vidalar rüzgardan dolayı uçtu ve 1 vida eksik taktık şu anda fanları maxa alınca ses gelmiyor ama otomatikte 2000 RPM ses çıkartıyor. 2 türlüde kulağı rahatsız edecek şekilde ses vermiyor da. Sizce bir şey olur mu ve vidayı nasıl temin edebillirim?
Sıcaklık değerleri normal açıkçası vidanın bir şey yapıcağını düşünümüyorum ama kendim rahat edemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı açın vidanın birini sökün bilgisayarcılardan bulmaya çalışın. Pek bir şey olacağını sanmam ama.

Kanka cevremde olacağını sanmıyorum :D ya titreme sesi öyle rahatsız etmiyor fanlar en kısık halde dinlediğim zaman titriyor korkumda vidalar gevşermi.

Vidaları sağlam sıktıysan sorun olmaz ama laptopunu al herhangi bir bilgisayarcıya git vida uydursun bir tane.

Vidaları sağlam sıktıysan sorun olmaz ama laptopunu al herhangi bir bilgisayarcıya git vida uydursun bir tane.

O tarz yerlere güvenmiyorum yaklaşık 11 senedir PC kullanıyorum gidip de PC mi vermedim sadece 1 tek garantiye verdim. Dediğim gibi titreme rahatsız etmiyor zararı olmazsa böylede kalabillir %6-8 fillan açarsam ses duyulmuyor öyle deyim.

O tarz yerlere güvenmiyorum yaklaşık 11 senedir PC kullanıyorum gidip de PC mi vermedim sadece 1 tek garantiye verdim. Dediğim gibi titreme rahatsız etmiyor zararı olmazsa böylede kalabillir %6-8 fillan açarsam ses duyulmuyor öyle deyim.

Uzun süreli kullanımda sıkıntı çıkarımı bilemem ama şu anlık bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Bilgisayarcıya versen bile 1 tane vida atacak yani tabii sana kalmış.

Uzun vadede sorun çıkarabilir. Bilgisayarı üretenler eksik vidanın sorun çıkarmayacağını kesin olarak bilseler zaten masraftan kısmak için onu koymazlardı. Her ihtimale karşı oraya uyan bir vida takmanızı öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı