Acer Nitro 5 Touchpad'i çalışmıyor

Melikedalgic

Decapat
Merhabalar bugün Acer Nitro 5 bilgisayarımı aldım. Touchpad kilidini açmama rağmen Touchpad kesinlikle çalışmıyor. Bir sürü ayarı gözden geçirdim fakat değişen bir şey yok.
Kablosuz mouse kullanabiliyorum ama ondan yana bir sıkıntı yok.
Yani henüz bir gün bile olmadı alalı ama böyle bir sorun var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün Acer Nitro 5 bilgisayarımı aldım. Touchpad kilidini açmama rağmen touchpad kesinlikle çalışmıyor. Bir sürü ayarı gözden geçirdim fakat değişen bir şey yok.
Kablosuz mouse kullanabiliyorum ama ondan yana bir sıkıntı yok.
Yani henüz bir gün bile olmadı alalı ama böyle bir sorun var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba touch pad sürücüsü Windows tarafından yanlış yüklenmiştir. Acer'in sitesinden ürünün seri numarasını girerek en güncel touch pad sürücüsünü indirip kurun sorun düzelecektir. Windowsunuzda tamamen güncellenene kadar cihazdan çok performans beklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba touch pad sürücüsü Windows tarafından yanlış yüklenmiştir. Acer'in sitesinden ürünün seri numarasını girerek en güncel touch pad sürücüsünü indirip kurun sorun düzelecektir. Windowsunuzda tamamen güncellenene kadar cihazdan çok performans beklemeyin.
Malesef dediğiniz şeyleri yaptım ama düzelmiyor.
Cihaz yöneticisinden dokunmatik yüzeyi kaldırdım güncel olanı kurdum ve bir sürü diğer ayarı gözden geçirdim ama sonuç yine olumsuz.
Aldığım yere götürmeli miyim yapsa onlar mı yapar :/

Malesef dediğiniz şeyleri yaptım ama düzelmiyor.
Cihaz yöneticisinden dokunmatik yüzeyi kaldırdım güncel olanı kurdum ve bir sürü diğer ayarı gözden geçirdim ama sonuç yine olumsuz.
Aldığım yere götürmeli miyim yapsa onlar mı yapar :/
Aldığınız yerde de bilgili birine denk gelme ihtimaliniz zor. Bazen touch padı yanlış yükleyince üzerine doğru bile yükleseniz çalışmama durumu devam edebiliyor. ilk bilgisayarı açtığınızda çalışıyor muydu ?

Ayarlar > Cihazlar > Dokunmatik Yüzey kontrol edin kapalı olabilir bu seçenek.
Kontrol etmiştim dokunmatik yüzeu açık durumda.
Aldığınız yerde de bilgili birine denk gelme ihtimaliniz zor. Bazen touch padı yanlış yükleyince üzerine doğru bile yükleseniz çalışmama durumu devam edebiliyor. ilk bilgisayarı açtığınızda çalışıyor muydu ?
Muhtemelen onlarda bilemeyecek. Bilgisayarda windows10 yüklüydü satın alırken açıp kontrol ettik çalışıp çalışmadığına bakmak için ama sadece bir kaç bir şey gösterdi ordaki çalışan touchpadi kullanıp kullanmadığını hatırlayamıyorum oraya dikkat etmemiştim çalışmayacağını düşünmediğim için. Sadece klavyeyide kullanmış olabilir dediğim gibi hatırlayamıyorum. Ama eve geldiğimde çalışmıyodu geldim açtım direkt zaten. Bugünde acerin teknik servisini aradım bilgisayarı sıfırlama yapalım dedi şuan yapıyorum sonuç ne olacak bilmiyorum.

Fn + F7 yapmış olabilir misiniz? Az önce bu mesajları okudum ve yaptım, düzeldi. Artık mouse pad çalışıyor. Bir deneyin. Yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz.

Geri
Yukarı