Acer Nitro 5 Valorant FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

mehmet23

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce Acer Nitro 5 modelini aldım. Linki kalktığından özelliklerini kendim yazıyorum:
  • i5 10300H işlemci
  • GTX 1660 Ti ekran kartı
  • 512 GB SSD
  • 16x1 GB RAM (boşta bir slot var ileride 16x2 yapacağım)
  • Windows 10 Home
1 aydır Valorant oynuyorum. İlk başta şarjda yüksek ayarlarda 120-150 FPS arası alıyordum sonra 1.5 hafta önce gibi bir düştü 100 FPS civarına. Bilgisayar ısındı dedim 1 saat kapattım. Tekrar açtığımda sorun düzeldi fakat şimdi 1.5 hafta sonra FPS dibi gördü. Şarjda 1660 Ti ile yüksek ayarda 72 FPS alıyorum bazen 40 civarına düşüyor çıkıyor. Resmen rezalet. 1660 Ti ile yüz karası bir sonuç. Arkadaşlarım driverları NVIDIA'dan kur tekrar dediler ama bilgisayardan çok anlamıyorum, sizler ne önerirsiniz? Sinir krizi geçireceğim artık ki Valorant'ı bilenler bilir çok grafikleri zor bir oyun değil, 70 FPS nedir?

Eski sürücülerinden problemsiz olanlara dönün. Veya sürücüler kurulu mu? Format attınız mı?

Oyunda iken görev yöneticisinde FPS düşüşü yaşandığı anda görev yöneticisinin performans kısmını açabilir misin?
Performans moduna alıp fanları fullemeyi dener misin?

Laptopta olmuyor MSI Afterburner ile.
İşlemcin ısınıyor olabilir mi? Kasa sıcak oluyor mu rahatsız edici bir şekilde.

Oyunda iken görev yöneticisinde FPS düşüşü yaşandığı anda görev yöneticisinin performans kısmını açabilir misin?

Laptopta olmuyor MSI Afterburner ile.
İşlemcin ısınıyor olabilir mi? Kasa sıcak oluyor mu rahatsız edici bir şekilde.

Açın ve SS atın.
Uygulaması var dostum.

Doğru ya Acer Nitro da kendi uygulaması vardı😀
Uygulaması var dostum.

Hocama katılıyorum. Fanları fulleyin. Bence işlemci çok ısınıyor ve işlemci de GHz'sini düşürüyor sonuç olarak Valorant işlemciye yüklenen bir oyun. Tabi sonuçları atmadan bir şey diyemeyiz ancak varsayım yaparız. Ne kadar hızlı atarsan o kadar hızlı çözüme kavuştururuz.

Aynı özelliklerde tek farkı Dual olarak kullandığım ASUS laptopumda +200 FPS alıyorum. Belki sorunun çözümü olmayacak ama fikir edinmen açısından söyledim. Umarım düzeltebilirsin.

Windowsu ben kurmadım adam kurduktan sonra nitro sense kurulu mu dedim o ney dedi ben de fan ayarı vs. yapılan yazılım dedim ben onu bilmiyorum yanlış bir kurulum yapmayayim dedi ben de 1 aydır uğraşmadım ama nitro sense çalıştırmanın zor olduğunu duymuştum
Bilgisayarın altında soğutucu da var ama zaman zaman ısınıyor doğru.
nvidia control panelinden performans arttırıp kaliteyi düşürdüm fps 80-105 civarın çıktı

Geri
Yukarı