Acer Nitro 5 ve ASUS TUF 5800H RTX3070 fiyatları belli oldu!

Hocam ROG serisine MUX Switch koymayan ASUS, TUF serisine mi koymuş? Eğer koymuş ise vay be...
Dediğiniz gibi düşününce saçma geldi cidden.

Bu TUF'un MSI'daki rakibi nedir acaba, GF kadar kalitesiz midir? ROG, GLx5'den ya bi' tık önde ya da kafa kafayaydı. Çok aşırı fark oluşur mu acaba?

@Ryota
Maalesef öyle bi' düzenim yok hocam. Düşündüğünüz için çok teşekkür ederim :)

Sizin nasıl? Geceleri buralarda mısınız/hangi saatlerde buralardasınız? Size de uyarsa sahura kadar sohbet konuları açılıyor, oralarda sizi de görmekten mutluluk duyarım açıkçası.

Son düzenleme:
Vergisiydi cartıydı curtuydu TR fiyatı en az 18K Nitronun. O kasa cihaza asla vermem 18K 1650 koydukları kasaya 3070 koymuşlar. TUF da keza öyle.
Katılıyorum. Kendi fikrimi ve görüşümü de şöyle belirtmiştim. Artık böyle düşük seviye kasalara yüksek donanım koymak "yeni normal" şeylerden biri olacak gibi duruyor.
Benim garibime giden şey şu bunu da konuşmayı istiyorum. Teknoloji aşırı pahalı bir hal alıyor ve markalar artık alt/orta seviye serilerine bile yüksek donanım koyup high end serilerden (buradaki örnekte Predator/Nitro 5 ve ROG/TUF) daha ucuza satmaya çalışıyor bu yüzden. Fakat artık sayılar cidden astronomik seviyede değil mi sizce de? Acer Nitro 5 kasaya 1500€ vereceksiniz deseler 1-2 yıl önce, inanır mıydınız?
Hocam sizin uyku düzeniniz nasıl ayıptır sorması?

@Ramazan Ö Benimki bayağı bi ters. Gün içinde sürekli birer saatlik uykular çekmeye başladım şu ara. Üniversite hazırlık dönemim olduğundan biraz yoğun. Geceleri sık giriyorum ama sohbet konularını hiç irdelemedim. Fakat sizlerle aktif sohbet etmeyi ben de çok isterim. Etiketlerseniz bakmaya çalışırım. 🙂

Son düzenleme:
Hocam ROG serisine MUX Switch koymayan ASUS, TUF serisine mi koymuş? Eğer koymuş ise vay be...

Gözümden bir damla yaş...🥲

Galiba öyle bir durum var hocam.
Dediğiniz gibi düşününce saçma geldi cidden.

Bu TUF'un MSI'daki rakibi nedir acaba, GF kadar kalitesiz midir? ROG, GLx5'den ya bi' tık önde ya da kafa kafayaydı. Çok aşırı fark oluşur mu acaba?

@Ryota
Maalesef öyle bi' düzenim yok hocam. Düşündüğünüz için çok teşekkür ederim :)

Sizin nasıl? Geceleri buralarda mısınız/hangi saatlerde buralardasınız? Size de uyarsa sahura kadar sohbet konuları açılıyor, oralarda sizi de görmekten mutluluk duyarım açıkçası.

GF rakibi, hocam gf sanki yersiz fazla gömüldü gibi?

Vergisiydi cartıydı curtuydu TR fiyatı en az 18K Nitro'nun. O kasa cihaza asla vermem 18K 1650 koydukları kasaya 3070 koymuşlar. TUF da keza öyle.

Aynen öyle hocam, ekran kartı iyi diye Abra kasalı v20.3 almaktan farklı bir şey değil bu.

Aslında biraz ürünleri inceleyince fiyatları pahalı gelmemeye başladı. Kasaları pek iyi olmasa da bunlar güçlü bileşenler içeriyor. Ayrıca bunların pahalı gelmesinin ayrı bir sebebi bunların Avrupa marketinde satılıyor olması. Avrupa marketi Amerika marketine göre her zaman daha pahalı oluyor. Amerika'dan $1459'a HP Omen 15z Ryzen 7 5800H RTX 3070(80W+20W) satılıyor.
Fiyatlar arttı diye üzülmeyin, bunlar normal.

Hocam gerçekten öyle mi oldu? :( Üzüldüm şimdi. Ama hocam biliyorsunuz, Vatan'da incelemiştim, diğer modellerin yanında sesi gerçekten hoş gelmiyordu. Neyse, yine de fazla gömmek istememiştim. :(

Hocam evet diğerleri yanında zayıf kalabilir ama, rakibi belli onun. TUF, Ideapad Gaming, Nitro vb. Öyle karşılaştırma yapmak lazım.

Geri
Yukarı