Çözüldü Acer Nitro 5 VRAM'lerin üstündeki pembe madde nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mbaykul

Hectopat
İyi günler Acer Nitro 5 notebook kullanmaktayım. Termal macun yenilemek için açtığımda işlemcinin yanındaki çipsetlere de kalın ve yoğun bir macun sürülmüş bunun nedeni nedir? Ve ten rengi bir macundu, tam ismi nedir?

Çözüm
Tamamdır. İşte macun değil o, termal ped. Ve dediğim gibi bu bileşen işlemci değil. O pedler VRAM'leri soğutmak için. Sadece termal macunu yenileyip soğutma bloğunu öylece koymanız yeterli olacaktır. Pedleri ellemediyseniz yine VRAM'lere temas edecektir.
İşlemcinin yanındaki çipsetlere mi? Benim bildiğim çipset bir tane olur. Yani tabii ki bir tane olmaz ama görüp de bahsettiğinizin anakartın yonga seti olduğunu düşünüyorum, yanlış mıyım? Fotoğraf alsak iyi olur.

Hocam, termal ped de olabilir. Resim ile daha iyi anlaşılır.

Hocam, termal ped de olabilir. Resim ile daha iyi anlaşılır.
İşlemcinin yanındaki çipsetlere mi? Benim bildiğim çipset bir tane olur. Yani tabii ki bir tane olmaz ama görüp de bahsettiğinizin anakartın yonga seti olduğunu düşünüyorum, yanlış mıyım? Fotoğraf alsak iyi olur.
2 sol 2 üstte olanlar, yanlış bir terim kullandıysam kusura bakmayın.

resim_2021-03-10_104423.png

Bahsettiğiniz bileşen işlemci değil de GPU gibi duruyor. Onlar da VRAM, ekran kartının bellekleri yani. Üstündekiler de termal ped olmalı, söktüğünüz soğutucu blokta da pembe pedler var mı?

Tamamdır. İşte macun değil o, termal ped. Ve dediğim gibi bu bileşen işlemci değil. O pedler VRAM'leri soğutmak için. Sadece termal macunu yenileyip soğutma bloğunu öylece koymanız yeterli olacaktır. Pedleri ellemediyseniz yine VRAM'lere temas edecektir.

Çözüm
Onlar macun değil. Belleklerin ısınmasını azaltan termal padler. Macunu yeniledikten sonra pedleri yerine koy.

Evet hocam. Termal ped. Isı iletimi sağlıyor. Ben de aynı fikirdeyim.

Tamamdır. İşte macun değil O, termal ped. Ve dediğim gibi bu bileşen işlemci değil. O pedler VRAM'leri soğutmak için. Sadece termal macunu yenileyip soğutma bloğunu öylece koymanız yeterli olacaktır. Pedleri ellemediyseniz yine VRAM'lere temas edecektir.

Onlar macun değil. Belleklerin ısınmasını azaltan termal padler. Macunu yeniledikten sonra pedleri yerine koy.

Evet hocam. Termal ped. Isı iletimi sağlıyor. Ben de aynı fikirdeyim.

Yardımınız için teşekkür ederim. Termal pedler yanlış bilmiyorsam süngerimsi yapıda oluyor diye biliyorum, bundan dolayı kafam karıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı