Çözüldü Acer Nitro 5 yüksek sıcaklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onayB09

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Acer Nitro 5 kullanıyorum. Bilgisayar 8 aylık eskiden boştayken 30 dereceyken şimdi 100 derecenin üzerine çıkıp kendi kendine kapanmaya başladı. Boştayken oluyor, oyun oynayamıyorum bile. Bunun termal macun ile bir alakası var mı? (Cihazın içini hiç açmadım batırırım diye açmıyorum). Ayrıca bir bilgisayar kaç ayda bir bakıma gitmeli?

Çözüm
Termal macun ne durumda hocam? Uzun süre yüksek sıcaklıkta oyun oynadıysanız bir süre sonra macun etkisini kaybedebiliyor. İçini açıp bir kontrol edin. Termal macunun her 6 ayda bir değiştirilmesi gerekli.

İçini açmaya korkmayın el becerileriniz varsa. Youtube'a "Acer Nitro 5 Disassembly" yazarsanız bir sürü söküm videosu gelecek. Onların birini açıp bakarak yapabilirsiniz.
Merhaba. Acer Nitro 5 kullanıyorum. Bilgisayar 8 aylık eskiden boştayken 30 dereceyken şimdi 100 derecenin üzerine çıkıp kendi kendine kapanmaya başladı. Boştayken oluyor, oyun oynayamıyorum bile. Bunun termal macun ile bir alakası var mı? (Cihazın içini hiç açmadım batırırım diye açmıyorum). Ayrıca bir bilgisayar kaç ayda bir bakıma gitmeli?
Throttlestop ile undervolt yap ve turbo boost kapat. Sıcaklık 15-25 derece düşecektir.

Windows gezginin görev sonlardı de düzelir.( Maks sıcaklığa çıktığında yapın.) Arka plan uygulamarını kapatın.

Artı -1 Eksi
ThrottleStop ile undervolt yap ve Turbo Boost kapat. Sıcaklık 15-25 derece düşecektir.

Keşke. İşlemcim hiçbir şeyi desteklemiyor. "amd Ryzen 7 3750h with Radeon Vega Mobile gfx" kullanıyorum ve AMD Master bile desteklemiyor. :(
Windows gezginin görev sonlardı de düzelir.( maks sıcaklığa çıktığında yapın.) Arka plan uygulamarını kapatın.

Arka plandaki her şey kapalı zaten bunun gibi basit çözümleri denedim.

Keşke. İşlemcim hiçbir şeyi desteklemiyor. "amd Ryzen 7 3750h with Radeon Vega Mobile gfx" kullanıyorum ve AMD Master bile desteklemiyor. :(

Arka plandaki her şey kapalı zaten bunun gibi basit çözümleri denedim.
Hangi arkaplan ayarlada olan mı yoksa görev yöneticisinde olan mı?

Hocam virüs vs bulaştırmış olabilir misiniz ?
Normalde bu kadar olmaması lazım
Sistemi zorlayan bir yazılım olmalı

Hocam virüs vs bulaştırmış olabilir misiniz?
Normalde bu kadar olmaması lazım.
Sistemi zorlayan bir yazılım olmalı.

Sanmıyorum 2 hafta önce format attım bu sorun yüzünden. Görev yöneticisinde böyle zorlayan bir şey göremiyorum.
1611230410948.png

Termal macun ne durumda hocam? Uzun süre yüksek sıcaklıkta oyun oynadıysanız bir süre sonra macun etkisini kaybedebiliyor. İçini açıp bir kontrol edin. Termal macunun her 6 ayda bir değiştirilmesi gerekli.

İçini açmaya korkmayın el becerileriniz varsa. Youtube'a "Acer Nitro 5 Disassembly" yazarsanız bir sürü söküm videosu gelecek. Onların birini açıp bakarak yapabilirsiniz.

Çözüm

Laptop içini bir kere bile açmadığım için bilmiyorum ama 8 aydır hiç bakıma gitmedi de. Şu anlık götüremiyorum fakat zamanım olduğumda götüreceğim.

Geri
Yukarı