Acer Nitro 5'te Dying Light kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

berkeist

Hectopat
Merhabalar. Acer Nitro 5 kullanıcısıyım. Dying Light oynarken normalde 100 FPS görürken oyun 20 FPS'lere kadar düşüyor ve en az 5 dakika düzelmiyor. Çözümü nedir?

Bilgisayar özelliklerim: GTX 1660 Ti, 10.nesil i5 2.5 to 4.5, 16 GB DDR4. Oyunum ise Seagate Barracuda harddiske kurulu.

Arka planda çalışan şeyleri kapatmayı denedin mi?
Bu özelliklerde o oyunun kasması imkansız çünkü.
Bilgisayarı bir yeniden başlat, virüs taraması yap, hiçbir şey olmazsa temizinden format çek.
He bir de oyun esnasında sıcaklık değerleri kontrol et. Laptopu ideal kullanım pozisyonunda tutmazsan ısınma yapabilir.

Arka planda çalışan şeyleri kapatmayı denedin mi?
Bu özelliklerde o oyunun kasması imkansız çünkü.
Bilgisayarı bir yeniden başlat, virüs taraması yap, hiçbir şey olmazsa temizinden format çek.
He bir de oyun esnasında sıcaklık değerleri kontrol et. Laptopu ideal kullanım pozisyonunda tutmazsan ısınma yapabilir.

Şu an laptop sıcaklığı CPU 92, GPU 79. bilmiyorum FPS düşüyor ama 10 15 dakika sonra düzeliyor fakat çekilmiyor. Doğru laptop pozisyonu nedir normal masaya koyup kullanıyorum. Bundan 1 hafta önce içini açtım fan temizliği yaptım. Anlam veremiyorum.

Hocam oyun laptop ekran kartlarını desteklemiyor. Benim de 1650, 9750h, 16 GB RAM 480GB WD SSD ile aldığım sabit FPS 30 idi. Oyun laptoplarda çok düzgün çalışmıyor. Lakin sıcaklıktan da bir ihtimal olabilir ama sanmıyorum.

Sorununuz ısı ile alakalı olabilir diye düşünüyorum, laptopunuzun temizliğini ve termal macununu yenilediniz mi? Ayrıca güç seçenekleri ayarına bakmanızı öneririm. Laptopun altında bir soğutucu veya laptopun hava çıkışını sağlayan ızgaralar ile masa arasında boşluk var mı?

Sorununuz ısı ile alakalı olabilir diye düşünüyorum, laptopunuzun temizliğini ve termal macununu yenilediniz mi? Ayrıca güç seçenekleri ayarına bakmanızı öneririm. Laptopun altında bir soğutucu veya laptopun hava çıkışını sağlayan ızgaralar ile masa arasında boşluk var mı?

Laptopu alalı 8 9 ay oldu, geçen hafta içini açtım fanları temizledim, termal macun a bakmadım. Harddisk taktım. Oyunu harddisk e attım. Herhangi bir laptop soğutucu kullanmıyorum. Normal laptopu koyduğum gibi oynuyorum kendi yüksekliği ile.

Merhabalar. Acer Nitro 5 kullanıcısıyım. Dying Light oynarken normalde 100 FPS görürken oyun 20 FPS'lere kadar düşüyor ve en az 5 dakika düzelmiyor. Çözümü nedir?

Bilgisayar özelliklerim: GTX 1660 Ti, 10.nesil i5 2.5 to 4.5, 16 GB DDR4. Oyunum ise Seagate Barracuda harddiske kurulu.
oyunun optimizesi ile alakalı benim pc 1080 med. 60 70 iken 45 40 alıyodum

Laptopu alalı 8 9 ay oldu, geçen hafta içini açtım fanları temizledim, termal macun a bakmadım. Harddisk taktım. Oyunu harddisk e attım. Herhangi bir laptop soğutucu kullanmıyorum. Normal laptopu koyduğum gibi oynuyorum kendi yüksekliği ile.
Termal macun performansı çok ciddi şekilde etkiliyor özellikle laptoplarda tekrar sürmenizi tavsiye ediyorum aynı sorunu CS:GO'da yaşıyordum bakımını yapınca düzelmişti.Çok kaliteli pahalı termal macun almanıza gerek yok orta kalite bir macun işinizi görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı