Acer Nitro AN515-43 FPS ve sıcaklık değerlerim

Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Herkese selamlar, bu konuda alalı yaklaşık 35 gün olan Acer Nitro An515-43 laptopumun FPS ve sıcaklık değerlerini sizlerle paylaşacağım.
Umarım bu laptopu veya başka bir laptopu düşünenlere bir fayda sağlamış olurum.
Laptopta:
GTX 1650 (GDDR5), Ryzen 5 3550, 512 GB SSD, 8 GB RAM (DDR4)

Notlar:
(Testler oda sıcaklığında, klimasız yapılmıştır.)
(Sıcaklıklar Acer'ın nitrosense programı ile izlenmiştir)
(Bu testleri yaparken tüm sürücüler güncel, oyun modu açık, pil yüksek performans ve şarjda yapılmıştır)
(FreeSync desteği yok, ekran 60 Hz)

Başlayalım ->->-> ->->->->

Uzaktan eğitimdeki değerler
Yaklaşık 3.5 saattir uzaktan eğitimdeyim. Bu 3 saatte CPU ve GPU sıcaklıkları 40-47 arası değerler gösterdi, şu an CPU 43 GPU 45 derecede.
CPU kullanımı uzaktan eğitim boyunca %30'u geçmedi, GPU ise %10'u geçmedi.
Pil uzaktan eğitimde yaklaşık 2.5 saat dayandı.

Boşta ve internette gezinirken ki değerler (GPU ve CPU)
Boşta 38-45, internette gezinirken 45-50'ye kadar çıkıyor.

Fortnite değerleri
Her şey yüksek ayarlarda yaklaşık 70-80 FPS alınıyor. Fakat ekran 60 Hz olduğundan ve FreeSync desteği bulunmadığından 60 FPS sabitleyip oynuyorum.
GPU yaklaşık 70-75 derecelerde, 85 derecenin üstünü gördüğünü hiç görmedim. CPU yaklaşık 73-80 derecelerde, çok kısa bir süreliğine bile olsa 90 dereceyi görmüştü. Fakat 2-3 saniye sonra 77-80 derece civarındaki sıcaklığına geri dönmüştür.

GTA 5 değerleri
Offline da her şey Full 70-80 Online'da her şey Full yaklaşık 50 FPS gibi değerler almıştır.
GPU 70-80 derece CPU ise 70-85 değerleri arasında gezinmiştir.

Valorant değerleri
Bütün ayarlar Full'de FPS 70-110 arası gezmiştir.
Sıcaklıklar çok farklı değil. CPU ve GPU 70-80 derece civarı. Ara sıra kısa süreliğine 83 falan olabiliyor.

CS:GO değerleri
Yine Valorant gibi, her şey Full 80-100 civarı.
Sıcaklıklarda 70-80 civarı, ara sıra kısa süreliğine 80 üstüne çıkabiliyor.

Mount and Blade Warband değerleri
Tüm ayarlar Full'de sabit 60 FPS. FPS sabitlemesini kaldırmanın yolunu bulamadım bu yüzden Max FPS kaç olur bilmiyorum.
Sıcaklık yine 70-80 civarı.

Laptopu aldığımda fiyatı 5799 TL idi. Şu anki fiyatı muhtemelen artmıştır.

Ekranın üstünde küçük bir ışık sızması var, beni çok rahatsız etmediği için iade etmedim. Sonuçta IPS panel iade edipte yeni alacağımda da olacak muhtemelen.

85'i görmese daha iyi ama neredeyse her sistem 85'e çıkabiliyor. Bir laptop için gayet iyi sıcaklık değerleri olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı