Çözüldü Acer Nitro AN515-43 laptopa 8 GB RAM takınca açılışta donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

miracozz

Centipat
Daha fazla  
FPS düşmesi yemekten sıkıldığım için +8 GB RAM 2400 MHz taktırdım fakat PC açılış ekranında donuyor veya onarıma başladı deyip orada donup kalıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? PC'yi açmak için BIOS'a gir çık yapıyorum canı isterse açılıyor resmen ama ne oyuna girebiliyorum ne başka bir şey yapabiliyorum. Donanımsal bir sıkıntı vardır diye format attım, BIOS'u sıfırladık hala düzelmedi. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
@miracozz sorunun çözüldüğüne sevindim fakat burada CL19 ve 2666MHz RAM uyumlu olacağını yazmış sistem CL17'e mi ayarlıyor desteklediği değere. İşlemcin 2400MHz desteklediği yazıyor araştırınca.

Aynı laptopa dizüstü bilgisayar önerisi isteyip aynı sizin RAM'den sahip ve aslında RAM'in CL19 ve 2666MHz.

Aslında tam uyumlu istiyorsan böyle bir özellikle bulacaksın: DDR4 2666MHz CL19 1RX8 1.2V
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için Allah razı olsun

RAM'lerin hem frekans değerleri hem de gecikme değerleri hem de markaları farklı. Haliyle uyumsuzluk var. Vatan'a gidip iade edin çünkü bu RAM'i kullanamazsınız.

Bu RAM'i alabilirsiniz, uyumsuzluk yapmaz:
Kingston 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz CL19 Notebook Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da peki bu ram uygunmudur acaba

@miracozz sorunun çözüldüğüne sevindim fakat burada CL19 ve 2666MHz RAM uyumlu olacağını yazmış sistem CL17'e mi ayarlıyor desteklediği değere. İşlemcin 2400MHz desteklediği yazıyor araştırınca.

Aynı laptopa dizüstü bilgisayar önerisi isteyip aynı sizin RAM'den sahip ve aslında RAM'in CL19 ve 2666MHz.

Aslında tam uyumlu istiyorsan böyle bir özellikle bulacaksın: DDR4 2666MHz CL19 1RX8 1.2V

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı