Acer Nitro AN515-43 vs GameGaraj Blaster 4TN

Crenigma

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar sevgili Technopat ailesi,

Daha önce yeğenime alacağımız laptop ile ilgili bir konu açmıştım. Masaüstüne ne kadar ikna etmeye çalıştıysam da Laptop'tan vazgeçmedi.

Artık yarın bilgisayarı sipariş edeceğiz ve son düzlükte bir ikilemde kaldık.

Bildiğiniz üzere GameGaraj Blaster 4TN son zamanlarda popüler ve fiyat-performans olarak da iyi. 16 GB RAM olarak sipariş vermeyi düşünüyoruz alacaksak ve 6000 TL bandında fiyat çıkıyor.

Diğer bir seçeneğimiz ise 4 ay civarında kullanılmış olan Acer Nitro AN515-43 AMD Ryzen 5 3550H 16GB 512GB SSD RX560X bilgisayar ve satıcı ile 4500 TL civarında anlaştık. Ancak RX560X ekran kartının performasından yana şüphelerim var. Aradaki 1500 TL civarındaki farkı düşünerek hangisini almak daha mantıklı olur acaba?

Yeğenim genelde Pubg, Zula, GTA V, CoD falan oynar maksimum ve alacağımız bilgisayarın 4-5 yıl gitmesini istiyoruz en azından.

Düşünceleriniz benim için önemli.

Son düzenleme:
Merhabalar. (Benim fikrimce) özellikle laptoplarda 2. el almak bana göre hiç mantıklı değil neden diye soracak olursanız adam 2 ay içerisinde işlemciyi sömürüp sana verebilir sen bunu aldıktan 1 ay sonra anlarsın ve adam ortadan kaybolur falan falan her zaman eğer para sıkıntınız yoksa sıfır almanızı öneririm. 2. el alacaksanız güvenilir tanıdık birinden almanızı öneririm. 0 laptopa gelirsek bence RAM'ı 16 yapmak yerine SSD'yi 512 GB yapmanız daha mantıklı olur çünkü 256 GB'tı 3 tane yeni nesil oyun doldurur bile. CoD Warzone, PUBG, GTA 5 indirince size çok az bir alan kalacaktır ve SSD'ler ne kadar dolarsa o kadar yavaş çalışır diye biliyorum. RAM zaten yeterince hızlı olduğu için gerek yok diye düşünüyorum.

Merhabalar sevgili Technopat ailesi,

Daha önce yeğenime alacağımız laptop ile ilgili bir konu açmıştım. Masaüstüne ne kadar ikna etmeye çalıştıysam da Laptop'tan vazgeçmedi.

Artık yarın bilgisayarı sipariş edeceğiz ve son düzlükte bir ikilemde kaldık.

Bildiğiniz üzere GameGaraj Blaster 4TN son zamanlarda popüler ve fiyat-performans olarak da iyi. 16 GB RAM olarak sipariş vermeyi düşünüyoruz alacaksak ve 6000 TL bandında fiyat çıkıyor.

Diğer bir seçeneğimiz ise 4 ay civarında kullanılmış olan Acer Nitro AN515-43 AMD Ryzen 5 3550H 16GB 512GB SSD RX560X bilgisayar ve satıcı ile 4500 TL civarında anlaştık. Ancak RX560X ekran kartının performasından yana şüphelerim var. Aradaki 1500 TL civarındaki farkı düşünerek hangisini almak daha mantıklı olur acaba?

Yeğenim genelde PUBG, Zula, GTA V, CoD falan oynar maksimum ve alacağımız bilgisayarın 4-5 yıl gitmesini istiyoruz en azından.

Düşünceleriniz benim için önemli.

Tabii ki de ilk secenek.

Marka basılma ürün önermem hiçbir zaman Çin'de bunlar bir fabrikadan çıkıyor geliyor burada marka basıyorlar.

Masaüstü konusunda maalesef ikna olmadı. Ayrıca okulda robotik dersi olacağı için taşınabilir olması önemliymiş. GameGaraj blaster 4TN modelini 16 gb ram ile sipariş edip sonrasında 7200 RPM 1 TB HDD takmayı düşünüyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı