Acer Nitro AN515-44 cızırtı

soon

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 10 gündür başlıktaki modeli kullanmaktayım. Benim sorum şu; Notebook'u genelde prize takılı kullanıyorum, şarj da haliyle %100 kalıyor fakat PC'yi kapatıyorum birkaç saat sonra veya sonraki gün açtığımda %99 da oluyor. Bu yazdığım durumlarda PC her zaman prize takılı, prizle bağlantısı hiç kesilmiyor. Ayrıca PC'nin sağ alt tarafında bir cızırtı sesi var SSD'den kaynaklandığını düşünüyorum ben.

Dosya Ekleri

• Acer-Nitro-5-AN515-55-03-640x360.jpg
    Acer-Nitro-5-AN515-55-03-640x360.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de laptop aldım. Aynı sorun bende de vardı. Biraz araştırma sonucunda işlemcinin yaptığını anladım. Sağ alttaki pil simgesinden daha iyi pil moduna alırsanız sorununuz çözülecektir.
İşlemcim AMD Ryzen 5 4600H , daha iyi pil moduna alınca ses şiddetinde azalma var fakat tamamen kesilmiyor ara ara kesilebiliyor.

Problem C-states kaynaklı kapatmayı deneyin, yukarıda bıraktığım linki okuyabilirsiniz detaylı açıklamışlar.
Hocam işlemcim AMD Ryzen 5 4600H bahsettiğiniz seçeneği BIOS da göremedim, kapatamadım.
Cızırtı sesi çok rahatsız edecek seviyede değil fakat dediğiz seçeneği kapatıp tam olarak ssd kaynaklı mı değil mi anlamak istiyorum.

Sanırım hoparlör den gelmiyor, pc prize bağlı veya bağlı değilken de bu ses var, şunu fark ettim pc'yi tasarruf moduna alınca ses azalıyor ve bazen duruyor, yüksek performansa alınca sesin şiddetide artıyor. Bu durumda çektiği elektriğe bağlı olarak içindeki komponentlerin ses yapması doğal bir durum olabilir mi? Maalesef garantiye gönderilen cihazlar daha sorunla halde geri dönüyor (2 defa monster ile deneyimledim). Sorun varsa direkt iade hakkımı kullanacağım.
Bence iade et.Benim kullandığım 3. laptop şuanda,olay ne anlatayım.

İlk laptobumu aldım,1TB HDD 2GB GPU 8GB RAM 720p,1 gün kullandım ve bir pikselinin kör olduğunu farkettim.Bunu aldığımız yere söyledim tamir edelim dediler biz değiştirttik.İkinci laptobu aldım,herşey normaldi iki gün kullandıktan sonra sol hopörlörü cızırtılı ses vermeye başladı(Boştayken ses çıkarmazdı).Sonra laptop bazen kapanmamaya başladı bilgisayarı kapat'a basıyorduk ekran kapanıyor fakat ışıklar sönmüyor ve fan deli gibi çalışmaya başlardı.5 aylık kullanım sonrası bi sabah laptop açılmadı şarja taktığımda da ışık yanmıyordu.Garantiye gönderdik ve tamir edemeyeceklerini söylediler değişim hakkımız vardı.Biz laptopu alırken dolar 3TL idi ve bozulduğunda 7 TL olmuştu.Ne oldu tahmin et.

Değişimi reddettiler ve bana daha ucuz 4GB RAM li laptop vermek istediler.
Dava açtık sonuçlanmadı aylarca mecbur razı olduk.
Bu bir ultrabook ama yinede güzel 1.5 yıldır kullanıyorum zamanında 60fps PUBG bile oynardım(Ondanda suçsuz yere ban yedim😑).
Ama ince olduğu ve fanları yüzünden çok ısınıyor bakıma ihtiyacı var.

Yani diyeceğim değiştir bozulunca işler kötü olmasın.Ben bazen 8GB RAM e çok ihitiyaç duyuyorum pek olmasada sanada aynısı olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı