Acer Nitro AN515-44 laptopta coil whine

sonecka16

Femtopat
Daha fazla  
Dün Teknosa'dan Acer Nitro AN515-44 aldım CS:GO oynarken fan sesi rahatsız ediyor ama fan sesi dışında kulağımı laptopa dayadığım zaman dızzzzzz diye bir ses duyuyorum. Bu ses coin whine büyük ihtimal. Laptopu 14 günlük cayma sürem olduğu için iade etmek istiyorum ama Teknosa kutu açıldığı için iade almam diyor. Laptopu websitesi üzerinden aldım 14 günlük cayma hakkım var bunlar kendi sözleşmelerini devletin kanunlarından üstün görüyor. Tüketici hakem heyetine başvurmadan önce laptopu bu arızadan dolayı teknikservise gönderip iade talebinde bulunmalı mıyım yoksa yasal hakkım olan 14 günlük cayma hakkına uymadıkları için Teknosa'yı hakem heyetine şikayette mi bulunayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum coil whine'ın ses çıkarmak dışında zararı yok ki sadece kulak dayadığında duyuyorsan rahatsız edici bir ses de yoktur. Hiç uğraşma bence zaten kusur sayılmıyor.

Dostum coil whine'ın ses çıkarmak dışında zararı yok ki sadece kulak dayadığında duyuyorsan rahatsız edici bir ses de yoktur. Hiç uğraşma bence zaten kusur sayılmıyor.
o ses beni rahatsız ediyor tiz bir ses. kusur olarak sayılmadığına eminmisin?
Fandan gelmediğine emin misiniz?
evet fan çalışmadığı zamanda bile ekran kartından o ses gelior. yüksek fpsli oyunlarda sesi duyabiliyorum

Evet genelde sayılmıyor ses seviyesine bağlı olarak. İlla iade etmek istiyorsan başka bahaneyle gönder daha kolay olur. 14 gün cayma hakkını tınlamıyorlar çünkü tehdit edilmedikçe.
yarın ilk işim ticaret bakanlığını aramak ve tüketici hakem heyetine başvurmak olacak. Teknik servis bunu sorundan saymayacağı ve ürün değişimde vermiyeceği aşikar. Gelen laptop zaten ambalaja sarılıda değildi. 30 gün içerisinde kullanılmış olsa bile değişim hakkı veriyorlar ama iade almıyorlar. Değişime giden sorunlu ürünleride böyle millete dağıtıorlar belliki.

Geri
Yukarı