Acer Nitro AN515-44 VS. HP Pavilion 15-DK0023NT

Bütçe
8300
Acer'in 144 Hertz modelleri 9binin üzerinde, rekabetçi oyun oynamıyorsanız 60 Hertz 1650 Ti için yeterli oluyor, ağır grafikli oyunlarda +100 FPS zaten mümkün değil.

Rekabetçi oyun oynamam hocam hikayeli+coop takılıyorum genelde o yüzden ekranın 60Hz olması hiç sıkıntı değil benim için.

Çift kanalın her zaman için iyi olduğunu duymuştum AMD için tek kanal mı daha iyi?

Çift kanal her zaman daha iyi nedenini ben çok iyi bilmiyorum ama sana şöyle deyim darboğaz gibi bir şey oluyor ve ekran kartını tam kullanmıyorsun. Bende i7 9750h ve GTX 1660 Ti (Max-Q değil normal) var PUBG 1728x1080 de en düşük ayarlarda 60-80 arası alıyorum ekran kartı kullanımı %30-%60 (genelde %50'den düşük) arası değişiyor. 1.7 KD vardı lig yükseldikçe son alana çok kişi kalıyor ve bu bende FPS'i 30-55 (oynanmayacak şekilde dalgalı) arası son alanda oynuyorum bu durum yüzünden KD 1.03'e kadar düştü bende yeter *** dedim RAM aldım (650 ₺) servise gönderdim.

Rekabetçi oyun oynamam hocam hikayeli+coop takılıyorum genelde o yüzden ekranın 60Hz olması hiç sıkıntı değil benim için.

Hikayeli oyunlarda değişiyor bu durum. Ben RDR 2, ve Witcher 3 de sıkıntı çekmezken GTA 5, AC: ODY ve CB77 de bu sıkıntıyı çektim.

Son düzenleme:
Çift kanal ram lodu (görüş mesafesi ve alanı geniş) yüksek oyunlarda 5-15 FPS'ye kadar fark ettirir. Bazı oyunlarda ise hiç ettirmeyebilir. O anki saniyede ekran kartının çizdiği grafik verisinin dar yola sığmaması da diyebiliriz.

Çift kanal RAM lodu (görüş mesafesi ve alanı geniş) yüksek oyunlarda 5-15 FPS'ye kadar fark ettirir. Bazı oyunlarda ise hiç ettirmeyebilir. O anki saniyede ekran kartının çizdiği grafik verisinin dar yola sığmaması da diyebiliriz.

Çift kanal her zaman daha iyi nedenini ben çok iyi bilmiyorum ama sana şöyle deyim darboğaz gibi bir şey oluyor ve ekran kartını tam kullanmıyorsun. Bende i7 9750h ve GTX 1660 Ti (Max-Q değil normal) var PUBG 1728x1080 de en düşük ayarlarda 60-80 arası alıyorum ekran kartı kullanımı %30-%60 (genelde %50'den düşük) arası değişiyor. 1.7 kd vardı lig yükseldikçe son alana çok kişi kalıyor ve bu bende FPS'i 30-55 (oynanmayacak şekilde dalgalı) arası son alanda oynuyorum bu durum yüzünden kd 1.03'e kadar düştü bende yeter *** dedim RAM aldım (650 ₺) servise gönderdim.

Hikayeli oyunlarda değişiyor bu durum. Ben RDR 2, ve Witcher 3 de sıkıntı çekmezken GTA 5, AC: Ody ve CB77 de bu sıkıntıyı çektim.

Hocam peki Abra A5 v16.6.3 15.6 çift kanal 16 GB bellekli 8K ya alınabiliyor 120Hz ekran vs de var önerir misiniz?

Hocam peki Abra A5 v16.6.3 15.6 çift kanal 16 GB bellekli 8K ya alınabiliyor 120Hz ekran vs de var önerir misiniz?

Monster yerine riske girip HP almanızı bile tavsiye ederim, kasa erimesinden tut anakart arızasına ne varsa Monster'da. Tabii sizin de başınıza gelecek diye bir koşul yok, sadece ihtimali daha yüksek. Şahsen ben aldığım cihazın 1 kere bile servise gitmesini istemem.

Monster yerine riske girip HP almanızı bile tavsiye ederim, kasa erimesinden tut anakart arızasına ne varsa Monster'da. Tabii sizin de başınıza gelecek diye bir koşul yok, sadece ihtimali daha yüksek. Şahsen ben aldığım cihazın 1 kere bile servise gitmesini istemem.

Hocam o zaman acer ı sipariş edeyim evimde 1 TB notebook HDD'si bulunmakta onu takar yanında da 8'lik RAM sipariş ederim gelince takar kullanırım diyorum mantıklı mıdır sizce?

Hocam o zaman acer ı sipariş edeyim evimde 1 TB notebook HDD'si bulunmakta onu takar yanında da 8'lik RAM sipariş ederim gelince takar kullanırım diyorum mantıklı mıdır sizce?
Kendiniz takarsanız cihaz garanti dışı kalır. Ben şahsen Monster markasına o kadar önyargılı değilim. Ki Monster marka laptopların bazılarında mux switch var (bu modelde olup olmadığını sormak lazım) dediğim çift kanal tek kanal sorununu ortadan kaldırıyor. Tek kanalda olsa çift kanalda olsa kartı tam güçte kullanabilirsiniz. Ama evet Monster'ı temiz kullanmanız lazım fazla dayanıklı değiller.

Kendiniz takarsanız cihaz garanti dışı kalır. Ben şahsen Monster markasına o kadar önyargılı değilim. Ki Monster marka laptopların bazılarında mux Switch var (bu modelde olup olmadığını sormak lazım) dediğim çift kanal tek kanal sorununu ortadan kaldırıyor. Tek kanalda olsa çift kanalda olsa kartı tam güçte kullanabilirsiniz. Ama evet Monster'ı temiz kullanmanız lazım fazla dayanıklı değiller.

Hocam oldum olası garantiye tek bir ürün bile göndermedim o yüzden pek umrumda da değil açıkcası, Lenovo ve Acer arasında kaldım sizce hangisinin soğutma performansı daha başarılıdır?

Hocam oldum olası garantiye tek bir ürün bile göndermedim o yüzden pek umrumda da değil açıkcası, Lenovo ve Acer arasında kaldım sizce hangisinin soğutma performansı daha başarılıdır?
Bendede Acer Nitro 5 var sende sanırım Amd li versiyonu alıcaksın. Bir arkadaş vardı o çok sıkıntı (sıcaklık ve anakart yanması) çekmişti Amd'li modelde 3750h vardı sanırım. Kasa bence iyi ekran menteşeleri sağlam. Oyun içi fanları maxta kullanıyorum ben ve sesi çok fazla gerçekten. Eğer alıcak olursan kendine kaliteli bir termal macunda al. Lenavo'yuda araştırmak ve yorumlarına bakmak lazım biraz. Bana kalırsa Monster'a da bir şans vermelisin.

Bende de Acer Nitro 5 var sende sanırım AMD'li versiyonu alacaksın. Bir arkadaş vardı o çok sıkıntı (sıcaklık ve anakart yanması) çekmişti AMD'li modelde 3750h vardı sanırım. Kasa bence iyi ekran menteşeleri sağlam. Oyun içi fanları Max'ta kullanıyorum ben ve sesi çok fazla gerçekten. Eğer alacak olursan kendine kaliteli bir termal macunda al. Lenavo'yuda araştırmak ve yorumlarına bakmak lazım biraz. Bana kalırsa Monster'a da bir şans vermelisin.

Hocam çok kafa karıştırıyor forumlar ya ilk başta Monster düşünüyordum F/P oranından dolayı, kötü dediler sonra Acer'ı gördüm 10 numara soğutuyor dediler alayım dedim şimdi de siz anakartı yandı dediniz :D

Geri
Yukarı