Acer Nitro AN515-45 14.600 TL'ye alınır mı?

Amazon'da 14600'e inmiş sizce alınır mı? Hem oyun hem okul amaçlı kullanacağım.

Tabi ki alınır soğutması harika. Aynı AN515-45'in Ryzen 7 5800H ve RTX 3060'lısı var ve soğutma performansına hastayım. Ömrümde bunun kadar soğuk bir laptop görmedim. Alalı 7 ay oldu ve haliyle derece olarak biraz artsa bile kasası baya bi az ısınıyor.

Depolama konusunda da iyi bir model

Bu krizde o cihazı 14.600'e bulman iyi. Bekleyince zam geliyor bence kaçırma.

HP ve Casper marka laptoplar genelde en ucuz olur malzeme kalitesi soğutma performansından dolayı onlar bile 15600 TL. Bu fiyata kaçmayacak bir ürün.

Peki 3050 ile 3050 Ti arasında oyun performansı çok fark ediyor mu? Bütçeyi arttırıp 3050 Ti'li cihaz almaya değer mi?

@Azizyx alabiliyorsan Ti al. Hikâye oyunlarda fark yaratıyor. Bütçen RTX 3050'e yetiyorsa Ti olanı almaya çalış. Benim zamanda GTX 1650'e yetiyordu ben Ti olanı aldım hikaye oyunları rahatlıkla oynuyorum ve nette normali ile karşılaştırınca 3-11 FPS fark atıyordu.

Performans olarak fark ediyor lakin artık oyunlara 4 GB gram belleği yetmiyor sorun orada.

Hocam şöyle bir durum var tamam RTX 3050 AAA oyunları Ultra seviyede oynatacak bir kart değil ama 1080p medium ayarlarda DLSS ile çoğu oyunu çok rahatlıkla oynarsınız. Gönül ister herkes 3060 ve üzeri kullansın ama fiyat olarak minimum 7000 TL daha fazla vermeniz gerekiyor. Bunu belirterek yorum yapılmalı diye düşünüyorum. Yoksa millet isteyerek düşük özellikte bir laptop almıyor.

evet haklısın 7000tl çok fazla ama ben 3060 demiyorum hiç yoktan 3050ti olmalı ama yinede siz bilirsiniz tercih meselesi. ben dlss olan oyunları çok rahat medium ayarlarda 60-80 fps arası oynuyorum fakat şu an Ac Valhalla oynuyorum dlss yok ve oyunu zar zor 30 fps ile oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı