Acer Nitro AN515 vs ASUS TUF FX506LI

ASUS al ASUS değil Intel 10. nesil çok ısnıyor.
Sebebini de belirtirseniz sevinirim.

Arkadaşlar baya bir tartışma dönmüş galiba ama Acer'de kararlı gibiyim. Sırf 1 TB depolama alanı ve Hz için Asus'a yönelesim gelmiyor. İlerde pişman olur muyum ASUS almadıgım için bunu belirtebilirseniz memnun olurum.

Sebebini de belirtirseniz sevinirim.

Arkadaşlar bayağı bir tartışma dönmüş galiba ama Acer'de kararlı gibiyim. Sırf 1 TB depolama alanı ve Hz için ASUS'a yönelesim gelmiyor. İleride pişman olur muyum ASUS almadıgım için bunu belirtebilirseniz memnun olurum.

Çok oyun oynuyorsan ve depolama yükseltmeye paran yoksa pişman olabilirsin onun dışında 144 ile 60 farklı dünya Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Valorant gibi fps oyunlar oynuyorsan kesinlikle ASUS almalısın sıcaklığı kafana takmazsan al ama takarım diyorsan alma.

Çok oyun oynuyorsan ve depolama yükseltmeye paran yoksa pişman olabilirsin onun dışında 144 ile 60 farklı dünya Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Valorant gibi fps oyunlar oynuyorsan kesinlikle ASUS almalısın sıcaklığı kafana takmazsan al ama takarım diyorsan alma.
Hocam ACER'i sipariş edeceğim gibi. FPS fazla oynamam zaten. Bir soru daha soracağım, malzeme kalitesi olarak hangisi beni daha iyi götürür?

Ryzen 5 4600H daha az ısınan bir işlemci, oyunlarda i5 10300H'dan bir tık geride fakat çoklu çekirdekte fark atıyor.
1-) Bir tarafından sallama: AMD Ryzen 5 4600H rakibi İntel Core 10750H'tır. 10300H işlemci 4600H'ın yanından geçemez.
İşlemci çok ısınıyor buna Intel ve ASUS normal diyor çok ağır olmayan oyunlarda Turbo Boost'u kapatabilirsiniz o zaman işlemci 70 dereceye iniyor
İşlemci ısınıyor olabilir ancak bunu soğutma sorumluluğu ASUS'ta ki pek de başarılı bir iş çıkarmadılar 2020 model TUF'larda.
95 100 olmasına Intel ve ASUS sorun değil diyor canım, değerli kardeşim 100 dereceye kadar stabil çalışıyorlar bu bir sorun olsaydı Intel bu sıcaklıklara hiçbir şekilde normal demezdi.
Sen sanırım buralarda yenisin, bilgisizliğin bu yüzden galiba. 95 -100 dereceler anakart yakacak sıcaklıklardır. Hatta 100 dereceden sonra sistem kendini kapatabilir. İntel'in sitesinde yazan 100 derece ibaresi sınır değer yani en son değer. Buna rağmen hala 95-100 dereceleri mi savunuyorsunuz? Boş yapmayın ve gidin bir şeyler öğrenin.

1-) bir tarafından sallama: AMD Ryzen 5 4600H rakibi Intel Core 10750H'tır. 10300H işlemci 4600H'ın yanından geçemez.

İşlemci ısınıyor olabilir ancak bunu soğutma sorumluluğu ASUS'ta ki pek de başarılı bir iş çıkarmadılar 2020 model TUF'larda.

Sen sanırım buralarda yenisin, bilgisizliğin bu yüzden galiba. 95 -100 dereceler anakart yakacak sıcaklıklardır. Hatta 100 dereceden sonra sistem kendini kapatabilir. Intel'in sitesinde yazan 100 derece ibaresi sınır değer yani en son değer. Buna rağmen hala 95-100 dereceleri mi savunuyorsunuz? Boş yapmayın ve gidin bir şeyler öğrenin.

Ben oyun olarak kıyasladım onun dışında her konuda kat kat üstün R5 4600 i5'den.

TUF'un soğutması diğer markalara göre kötü evet kabul ediyorum. Fakat Acer da da sıcaklıklar böyle MSI'da da. Her yerde TUF'lar kötü, sorunlu diye bağırmaya gerek yok bence o fiyata 1TB SSD'li model satıyorlar tabii ki bir yerlerden kısacaklar.

ASUS'un servisi bu sıcaklıklara normal diyor hocam Intel'in sitesinden bakıp yazmadım. Sistem 100 dereceyi geçince kendini kapatıyor bir sorun olmaması için fakat hiç 100 derece gördüğünü görmedim 92 95 oluyor genelde.

Son düzenleme:
Ben oyun olarak kıyasladım onun dışında her konuda kat kat üstün R5 4600 i5'den.

Tuf'un soğutması diğer markalara göre kötü evet kabul ediyorum. Fakat Acer da da sıcaklıklar böyle MSI'da da.

ASUS'un servisi bu sıcaklıklara normal diyor hocam Intel'in sitesinden bakıp yazmadım. Sistem 100 dereceyi geçince kendini kapatıyor bir sorun olmaması için fakat hiç 100 derece gördüğünü görmedim 92 95 oluyor genelde.
95 sınır bir değer onun üstü artık sistemi tehlikeye atmış oluyor. Biz genelde -sistemi, özellikle işlemciyi ve ekran kartını aynı anda zorlamayan oyunlarda- 90 dereceyi baz alırız ve 90 üstü sıcaklıklar sıkıntı olur. Sistemi zorlayan oyunlarda -BF1, BF4, BF5, RDR2, Cyber Punk 2077- işlemci sıcaklığını 95 kabul edebiliriz ama onunda üstü sorunlu olur.

Acer Nitro öneririm kasası ve işlemcisi daha iyi.
Eğer Acer Nitro alırsanız yanında düşük bütçeli bir harici klavye alın tuşları çabuk silinebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı