Acer Nitro AN517-51 VS Tulpar T7 V20.1 (17,3") Hangisini Almalıyım?

Acer modeli tercih edin 1TB ve 256Gb SSD ile geliyor. Ayrıca Acer laptopun aynısından birkaç ay önce arkadaşım aldı henüz bir şikayeti olmadı ve kendisi Gta V, Witcher 3, gibi oyunları en yüksek ayarlarda oynadı.

2 yıl garanti ve türkçe klavye sorunu oluyor. Uluslar arası garanti 1 yıl ve türki yurt dışı ürünlere sıkıntı çıkartıyor bu risk alınmaz bence.

Dediğiniz problemlerden dolayı almadım daha önce gittiğimde. Klavyesi farklı ve garantisi kısalıyor. Fiyatlar da aşırı değişmiyor 100 tl falan oynuyor.

Acer modeli tercih edin 1TB ve 256Gb SSD ile geliyor. Ayrıca Acer laptopun aynısından birkaç ay önce arkadaşım aldı henüz bir şikayeti olmadı ve kendisi Gta V, Witcher 3, gibi oyunları en yüksek ayarlarda oynadı.

Acer'i bayağı kötüleyen gördüm ısınma ve teknik servisin kötü davranışından vs dolay. Acer'i hepsiburada samıyor normal bir teknoloji dükkanı satıyor. O yüzden biri sorun yaşamış ordan oraya göndermişler adamı... Fakat yorumunuz iyi geldi.

Acer'i bayağı kötüleyen gördüm ısınma ve teknik servisin kötü davranışından vs dolay. Acer'i hepsiburada samıyor normal bir teknoloji dükkanı satıyor. O yüzden biri sorun yaşamış ordan oraya göndermişler adamı... Fakat yorumunuz iyi geldi.
Servis konusunda bilemiyorum elektronik şans işi.
1237805.png

Garantide sorun ben acer da yaşamadım. Ama bizde bir sabırsızlık ve kurumsal bir ortamada mahalle bakkalı muamele yapan müşteri potansiyeli maalesef çok fazla. Ben 6 ay kullandıktan sonra 2 ay önce acer nitro ürünümü 1 usb portu çalışmayı kestiği için servise yolladım 3 gün sonra servis beni arayarak beyefendi ürünü iade hakkınız var ister bunu kullanın isterseniz tamirini yapalım dediler bende iade hakkını tercih ettim ve DOA raporu ile aldığım yere yolladım. İşte bu kısım biraz uzayabiliyor orasıda incelemk rapor tutmak ve ithalatçı firmaya yollamak zorunda bu süreç 3 haftayı geçti. İşte burada sabırlı olmak gerekiyor. Ben sadece süreci öğrenmek için haftada 1 gün aradım ve işlemlerim sonuçlandı para iademi aldım.

Acer: Acer Nitro AN517-51 Intel Core i7 9750H 16GB 1TB 256GB SSD Fiyatı

Monster: Tulpar T7 V20.1 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Merhabalar. Bugün-yarın 2 laptoptan birini alacağım. 12.000 TL'ye aynı özelliklerde MSI buldum fakat şu an o fiyata çıkamayacağım.

Erasmus+ ile Almanya'da okuyacağım 6 ay. Okul ödevleri, küçük yazılım işleri ve canım sıkılınca LOL, Pubg, GTA V gibi oyunları 2-3 saatliğine drop yaşamadan ve çok da yüksek performans beklemeden gerekirse Medium ayarlarda oynamak isiyorum.

Acere kıyasla Monster hakkında daha çok kötü yorum duydum. Arkadaşım Monster kullanıyor fakat 10 dklık inceleme ile bir şey anlaşılmıyor. İki modeli de en az 6 ay kullanan varsa yoruma bekliyorum. 1 haftam kaldığı için acele etmem gerekli.

Aynı özellikler, aynı fiyat. Siz olsanız hangisini alırdınız? Samimi görüş ve varsa tecrübelerini bekliyorum.

Dostum kullandığım model olan Legion Y540 önerebilirim. Soğutması, performansı efsane

Ekranı biraz küçük ama buna bir bak derim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kararımı Monster Tulpar T7 V19.4'te kıldım. Fakat tek sorum şu: Bu versiyonda ekran Mat Led ekran yazıyor. IPS değil yani. Sizce bu ne gibi dezavantaj ve avantajlar doğurur?
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kararımı Monster Tulpar T7 V19.4'te kıldım. Fakat tek sorum şu: Bu versiyonda ekran Mat Led ekran yazıyor. IPS değil yani. Sizce bu ne gibi deza
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kararımı Monster Tulpar T7 V19.4'te kıldım. Fakat tek sorum şu: Bu versiyonda ekran Mat Led ekran yazıyor. IPS değil yani. Sizce bu ne gibi dezavantaj ve avantajlar doğurur? Bir de VA, TN panel deniliyor. Bu model tam olarak hangisine sahip? Ben gecikme süresinden çok renk doygunluğu ve bakış açısı için IPS istiyordum fakat ekran kartını düşürmem gerekiyor o zaman.

Ekleme:

Bu modeli almış bulunmaktayım. SSD yükseltemedim param yetmedi :D Daha sonra eklerim. Müşteri temsilcisi Led mat ekranın IPS ekrana yakın bir teknoloji olduğunu söyledi. Söylemese de alıcaktım zaten 1 haftadır ter döktüm. Gelsin bakalım olmadı aynı gün iade edicem. 2 gün sonra Almanya'ya uçağım var zaten. Cevapları için herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı