Acer Nitro fan hızını düşürmüyor

Exated

Decapat
Merhabalar,
Acer Nitro 515-54 kullanıyorum, ağır bir oyuna girdiğimde veya yüke bindirdiğimde fanlar gayet güzel soğutuyor. Daha sonra oyunu kapayınca ve boşa geçince fanlar kapanmıyor. 5000 RPM'de dönmeye devam ediyor. Nitro Sense programından el ile bir fan özelliğini aç kapa yapıyorum ve o zaman olması gereken 2000 RPM'e dönüyor. Otomatik yapmasını beklersem, görev yöneticisinden baktığımda CPU kullanımı %2 3 olduktan sonra kendi otomatik olarak düşürüyor ama bunun için masaüstüne dönüp arkaplanda çalışan programları kapıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Bu arada 5000 RPM'de de 2000 RPM'de de sıcaklıklar 37-42 derece civarında, yani kendini soğutmak için bekletiyor sandım ilk başta ama öyle değilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kendine soğuması ve RPM düşürmesi için oyundan çıkıp rahatlıkla 15 20 dk beklediğim zamanlar oldu ama işlemci kullanımı %2'ye düşmeden ne yazık ki RPM düşürmedi. 20 dakika sonrasında 37-42 derece arasında seyrediyor ve yine RPM düşürmüyor. Dediğim gibi en son elle müdahale edip bir özelliği aç kapa yapınca 2000 RPM'e düşüyor. İşlemcinin %2'ye düşmesini sağlamak yerine o sınırı nasıl yükseltebilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı