Acer Nitro Intel Core i7 10750H nasıl?

Yurusenai

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bütçeme göre alabileceğim bu bilgisayar sizce nasıl? Mimarlık okuyorum 3.sınıfa geçeceğim. AutoCAD-Revit-rhino-Lumion gibi programları ağır bir şekilde kullanmam gerekecek. Aynı zamanda da bana yeni çıkan oyunları normal ayarlarda sorun çıkarmadan oynattırır mı? Cevap yazan herkese teşekkürler.
İkisinde de sorun çıkarmaz, gayet her türlü işin altından çıkabilir. Ancak işlemci biraz ısınan bir işlemci onun yerine Ryzen 5 4600H olan bir model bulursanız -ekran kartı yine aynı kalsın- çok daha serin çalışır. Bunun dışında dediğiniz her işin altından rahatça kalkar.

Bu meblağları gözden çıkardıysanız biraz daha paranızı denkleştirip RTX ekran kartlı veyahut Ryzen 7 işlemcili bir laptop almanızı öneririm, yeni nesil oyunlar konusunda uzun vadede güvence verir. Onun dışında bu söylediğiniz bilgisayar da size programlarınız ve şu anki oyunlar konusunda hayli hayli yetecektir

Ekran kartı NVİDİA GTX 1660 Ti ile aynı ve işlemcisi de tam dediğim gibi Ryzen 4600H bence bunu kesinlikle alınız. Tam aradığınız bilgisayar, sizi üzmez.

Ryzen 5 4600H olan bir model bulursanız

İşlemcisi dediğinizden de daha iyi :). R7 4800H.
Doğru hocam gece vakti tabii karıştırmışım. Kesinlikle MSI Bravo öneriyorum, üzmez. MSI hakkında @Radeon RX 5500M hocama danışabilirsin, müsait olduğunda dönüş yapar kendileri. Benim alanımda ASUS özellikle ROG kısmı -zaten "yer" kısmında yazıyor- bu yüzden MSI konusunda o daha iyi yardımcı olur.

Ekran kartı NVIDIA GTX 1660 Ti ile aynı ve işlemcisi de tam dediğim gibi Ryzen 4600H bence bunu kesinlikle alınız. Tam aradığınız bilgisayar, sizi üzmez.

RX5500M ile GTX 1660 Ti denk değiller. RX5600M ile GTX 1660 Ti kafa kafaya, bazen de birbirlerini farklı oyunlarda geçiyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10. dakikadan itibaren karşılaştırma başlıyor.

RX5500M ile GTX 1660 Ti denk değiller. RX5600M ile GTX 1660 Ti kafa kafaya, bazen de birbirlerini farklı oyunlarda geçiyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10. dakikadan itibaren karşılaştırma başlıyor.
Alakası yok RX 5600M RTX 2060'dan bir tık daha güçlü, dediklerinizle alakası yok. İsterseniz @Radeon RX 5500M hocam size daha detaylı bilgi versin.

Alakası yok RX 5600M RTX 2060'dan bir tık daha güçlü, dediklerinizle alakası yok. İsterseniz @Radeon RX 5500M hocam size daha detaylı bilgi versin.

Yahu benchmark videosu varken her şey açık açık belli iken bir de 2060'dan güçlü diyorsunuz. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı