Acer Nitro laptop oyunda 65 derece oluyor

yigit71609

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
2 farklı laptoptan silkroad Online isimli oyunu oynuyoruz ama Acer deli gibi ısınıyor. Fan desen sonda çalışıyor. Kendi bilgisayarım ASUS TUF F15 ise hiç ısınmıyor fan sesi neredeyse yok. Ayrıyeten bu oyun ekran kartını da fazla kullanmıyor diye biliyorum ama Acer modelinde ne var ne yok kullanıyor. Sizce neden olabilir?

WhatsApp Image 2022-04-09 at 22.48.51.jpeg

9300H'da aslında ısınan bir işlemcidir. Bu tarz oyunlarda da ağırlklı olarak işlemci kullanıldığı için 85-95 arası değerler sıklıkla görülür. ASUS TUF'un işlemcisi ne bu arada?

Direk teknik servise göndersek olmaz mı peki?

Hocam oyuna girince her türlü 5000RPM de çalışıyor.

Fanlarında sıkıntı var teknik servise gidip bakımı yaptıracağım ve fanlarım yavaş dönüyor derslersen ilgilenirler.
9300H'da aslında ısınan bir işlemcidir. Bu tarz oyunlarda da ağırlklı olarak işlemci kullanıldığı için 85-95 arası değerler sıklıkla görülür. ASUS TUF'un işlemcisi ne bu arada?

Bende aynı PC var Turbo kapalı LoL'de 69 üzeri cıkmıyor arkadaşın Turbo kapalı olunca 95 normal değil sanırım.

Tabii iyi olur ve bu senin kullandığın Nitro 5 eski kasa. 2020 ve sonrası kasalarda katiyen ısınma şikayeti yok ve elin orada bile yok ısı genelde j tuşun oradan başlıyor yeni kasalarında sıcaklık. 11. nesil nm küçültülmüş ve yeni nesil işlemci.

İlk laptopumu 3ncü sınıfta aldım ve 5nci sınıftan beri harici klavye kullanıyorum :d

Geri
Yukarı