Acer Nitro laptop RAM takviyesi

Evet maalesef ama servisler genelde olduğu fiyata takıyor ve cihazın garantisi ne zamana kadar biterse o zaman kadar onunda garantisi oluyor ben G770 cihazıma öyle yaptım 2666 MHz 8 GB RAM eklettirdim 400 TL'ye ikinci elleri 400 TL idi siz düşünün.

Acer servis tak çıkar RAM HDD ekleme için fiyat almıyormuş. CL değerleri aynı 3200 MHz içindekini de çıkarttıramam gibi. Yukarıdaki linktekini taksam değerleri aynı olacak şekilde bir sorun olur mu?
Bazı yerlerde aynı RAM'a sahip HP Monster ASUS gibi cihazlarda bu RAM'i takıp sorunsuz kullanıldığını yazılmış, RAM'in altında da Acer ve diğer markalar için uyumludur yazmış satan firma.
Ne yapsam bilemedim şimdi 😅
Tam model adını atar mısın? Öyle daha isabetli olur. Tek slot Nitro'lar da var.
Bilgisayarın model adını mı ?

Nitro AN515-44​

Acer servis tak çıkar RAM HDD ekleme için fiyat almıyormuş. CL değerleri aynı 3200 MHz içindekini de çıkarttıramam gibi. Yukarıdaki linktekini taksam değerleri aynı olacak şekilde bir sorun olur mu?
Bazı yerlerde aynı RAM'a sahip HP Monster ASUS gibi cihazlarda bu RAM'i takıp sorunsuz kullanıldığını yazılmış, RAM'in altında da Acer ve diğer markalar için uyumludur yazmış satan firma.

Bilgisayarın model adını mı?

Nitro AN515-44​

Bu siteden almanı önermem 2. el çok az kullanılmış işte 3 ay Max kullanılmış RAM'lere bak al önerim bu yönde veya yurt dışından bulursan al.

Bilgisayarın model adını mı ?

Nitro AN515-44​

Burada uyumlu ram ve ssd'ler var

Maksimum Bellek : 64 GB 2 x 32 GB DDR4 SODIMM
HDD/SSD Desteği : 2 x M.2 SSD, 1 x 2.5" SSD/HDD

Bunlardan herhangi birini yada eş değer istediğin markayı satın alabilirsin.

Bildiğim kadarıyla, mümkünse aynı markanın aynı RAM'ini takın. Ama o RAM'lerin sıfırını bende bulamadım. Nitro 5 AN515-55 kullanıyorum, 16*1 maalesef. Ancak bildiğim birisi @çokdüşünenbiri tek kanal 16 GB RAM'ini 2*16 yaptı. Yanlış hatırlamıyorsam Kingston marka RAM kullanmıştı ve sorun yaşamadı diye biliyorum.

Bu siteden almanı önermem 2. el çok az kullanılmış işte 3 ay Max kullanılmış RAM'lere bak al önerim bu yönde veya yurt dışından bulursan al.

Bu arada siz çıkarabilirsiniz sonuçta oyuncu laptop eğer siz cihaza hasar vermezseniz fiziksel olarak garantiden çıkmaz ve RAM eklediğinizde de dahil o RAM sadece garantili olmaz diğer parçalar garantisi devam eder.

Dosya Ekleri

• EEE1761A-0E3C-4480-A4A9-D0A7B6306F04.jpeg
    EEE1761A-0E3C-4480-A4A9-D0A7B6306F04.jpeg
    59 KB · Görüntüleme: 92
Bu mailde öyle dememişler.

Acer'in hangi laptopunu kullanıyorsunuz? Bende Nitro 5 an 515-55 var ve arayıp sorduğumda garanti dışı kalır ürününüz demişlerdi. Hatta önce snid numarasını istemişlerdi benden.

Madem garanti dışı kalmıyor, bende mail atacağım ve emin olduktan sonra RAM'leri 2*8 olarak değiştireceğim sanırım.

Teşekkürler.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok iyi oldu bu.
Bu arada siz çıkarabilirsiniz sonuçta oyuncu laptop eğer siz cihaza hasar vermezseniz fiziksel olarak garantiden çıkmaz ve RAM eklediğinizde de dahil o RAM sadece garantili olmaz diğer parçalar garantisi devam eder.
Gerçekten mi? Ben telefon ile aradığımda kesinlikle siz yapamazsınız servise gelmesi zorunludur denildi. Bir mail atıp sordurtayım umarım böyledir çünkü açıkçası benim ilk bilgisayarım ve teknik servistir, süreçtir kargodur gerçekten beni korkutuyor. Ama başka çare yok sanıyordum bilgi için çok teşekkür ederim.

2. olan RAM benim yukarıdaki linkte attığım RAM ile aynı sanırsam. Kodları modelleri CL numaraları aynı onu alabilirim herhalde.
Bu mailde öyle dememişler.
Tam olarak nereden mail atıyoruz konunun dışında biraz ama mailden ulaşma kısmının linki var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı