Acer Nitro laptop RAM takviyesi

Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok iyi oldu bu.

Gerçekten mi? Ben telefon ile aradığımda kesinlikle siz yapamazsınız servise gelmesi zorunludur denildi. Bir mail atıp sordurtayım umarım böyledir çünkü açıkçası benim ilk bilgisayarım ve teknik servistir, süreçtir kargodur gerçekten beni korkutuyor. Ama başka çare yok sanıyordum bilgi için çok teşekkür ederim.

2. olan RAM benim yukarıdaki linkte attığım RAM ile aynı sanırsam. Kodları modelleri CL numaraları aynı onu alabilirim herhalde.

Tam olarak nereden mail atıyoruz konunun dışında biraz ama mailden ulaşma kısmının linki var mı?

Mail atıcaksınız seri numarasını yazıp garanti dışı kalırmı hasar oluşmadığında vs deyin veya arayın orada numarası var.
Acer'in hangi laptopunu kullanıyorsunuz? Bende Nitro 5 an 515-55 var ve arayıp sorduğumda garanti dışı kalır ürününüz demişlerdi. Hatta önce snid numarasını istemişlerdi benden.

Madem garanti dışı kalmıyor, bende mail atacağım ve emin olduktan sonra RAM'leri 2*8 olarak değiştireceğim sanırım.

Teşekkürler.

Ayrıca mail adresi ve numaraları var arayabilirsiniz mailde ilk seri numarasını yazıp Gaming laptop olduğunu bununda garanti dışı kalırmı kapak açılırsa diye sorabilirsiniz.

Mail atıcaksınız seri numarasını yazıp garanti dışı kalırmı hasar oluşmadığında vs deyin veya arayın orada numarası var.

Ayrıca mail adresi ve numaraları var arayabilirsiniz mailde ilk seri numarasını yazıp Gaming laptop olduğunu bununda garanti dışı kalırmı kapak açılırsa diye sorabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2021-01-27 191105.png

Böyle bir geri dönüş aldım ve tam cevap alamadığım için tekrar mail attım. Garanti dışında kalabilmektedir yazmışlar ama hangi durumlarda kalabilir yazmamışlar.

Ekran görüntüsü 2021-01-27 1912371.png

Eki Görüntüle 855091

Böyle bir geri dönüş aldım ve tam cevap alamadığım için tekrar mail attım. Garanti dışında kalabilmektedir yazmışlar ama hangi durumlarda kalabilir yazmamışlar.

Eki Görüntüle 855098
Bana da aynı cevap geldi, hayır yapamazsınız dendi ilk mailin aynısı. Yapacak bir şey yok 2-4 haftaya kadar uzayan süreç maalesef bir de bende 256 gb var eziyeti siz düşünün. RAM ve HDD bakıyorum alıp yollayacağım başka çarem yok.

Bana da aynı cevap geldi, hayır yapamazsınız dendi ilk mailin aynısı. Yapacak bir şey yok 2-4 haftaya kadar uzayan süreç maalesef bir de bende 256 GB var eziyeti siz düşünün. RAM ve HDD bakıyorum alıp yollayacağım başka çarem yok.

Rezillikten başka bir şey değil. Yarın son attığım maile cevap yazarlar sanırım, burada paylaşırım maili. Servise gönderecek olursanız İstanbul'da değilseniz bir de nereden baksan 2 haftaya mal olur.(2 gün kargo, 10 gün işlem, 2 gün kargo)

Rezillikten başka bir şey değil. Yarın son attığım maile cevap yazarlar sanırım, burada paylaşırım maili. Servise gönderecek olursanız İstanbul'da değilseniz bir de nereden baksan 2 haftaya mal olur.(2 gün kargo, 10 gün işlem, 2 gün kargo)
Yapacak bir şey yok maalesef dün siparişleri geçtim, RAM ve 1 TB HDD aldım gelir gelmez teknik destekle iletişime geçip -ilk çocuğumu- bilgisayarımı yollayacağım hadi bakalım. Zaten eninde sonunda olacak bir şey süreci uzatmanın manası yok diye düşündüm. Teknik servisle ilgili her detayı buraya ekleme olarak yazarım ama şöyle de düşünebilirsiniz düzgün bir paketleme kargolamadan sonra - zaten onlar da iyi bir paketleme yapmak zorunda müşterilerin şikayetleriyle uğraşamazlar- takıp hiçbir şey olmamış gibi geri yollayacaklar bu işlemi yapan bir sürü kişi var ve bi konuda bir şikayet okumadım tamam bazı arızalarda çok fazla fiyat istiyorlar bazıları sağlam makineyi arızalı yollamışlar yazmış ama bunlar 3-4 yıl önce. Ram ve HDD takmak kolay bir iş paketleyip yollarlar Doğu’da oturduğum için 20 günü bulabilir ama Ankara, İstanbul gibi merkezi şehirlerde tahminimce 10 günü ya bulur ya bulmaz.

Yapacak bir şey yok maalesef dün siparişleri geçtim, RAM ve 1 TB HDD aldım gelir gelmez teknik destekle iletişime geçip -ilk çocuğumu- bilgisayarımı yollayacağım hadi bakalım. Zaten eninde sonunda olacak bir şey süreci uzatmanın manası yok diye düşündüm. Teknik servisle ilgili her detayı buraya ekleme olarak yazarım ama şöyle de düşünebilirsiniz düzgün bir paketleme kargolamadan sonra - zaten onlar da iyi bir paketleme yapmak zorunda müşterilerin şikayetleriyle uğraşamazlar- takıp hiçbir şey olmamış gibi geri yollayacaklar bu işlemi yapan bir sürü kişi var ve bir konuda bir şikayet okumadım tamam bazı arızalarda çok fazla fiyat istiyorlar bazıları sağlam makineyi arızalı yollamışlar yazmış ama bunlar 3-4 yıl önce. RAM ve HDD takmak kolay bir iş paketleyip yollarlar doğu'da oturduğum için 20 günü bulabilir ama Ankara, İstanbul gibi merkezi şehirlerde tahminimce 10 günü ya bulur ya bulmaz.

Hangi RAM'i aldınız hocam? Bu sabah mail geldi ve değişen bir şey olmadı, servise göndermek gerek. Umarım en kısa sürede laptopunuz elinize ulaşır.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-01-28 173659.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-28 173659.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 60
Hangi RAM'i aldınız hocam? Bu sabah mail geldi ve değişen bir şey olmadı, servise göndermek gerek. Umarım en kısa sürede laptopunuz elinize ulaşır.

Kingston olanı aldım CL22 olanı birkaç araştırma yapıp. Ürün açıklamasında zaten uyumlu olan markaları verilmiş bir de birkaç yerden daha baktım ASUS ve Acer için alıp takanlar var, olacak gibi umarım olur yani.
Servis mantığı da şu şekilde biz buradan adres bilgilerine kargoluyoruz, alıcı için falan bilgi yazıyoruz a4'e de işlemleri yazıyormuşuz kutuyla yollayıp onlar bilgisayarı alıp bize bilgi yolluyorlarmış süreç vb. durumlar için. Çarşamba günü tahminen yollarım başka çarem yok çünkü maalesef. Yani biraz iyi biraz kötü geldi bana servisle direkt konuşamadım müşteri temsilcisi açıp durdu, sorunları bana sorun dedi. Kargolayın oradan alırlar acer.com dan takip edersiniz dedi çok bir sıkıntı olmaz gibi ama hadi bakalım.

Hocam kargoya verdim. Sürat Kargo aldı anlaşmaşı olduğu için birazcık indirimle aldılar. 4-5 kat paket yaptım 2.5 kiloluk şey 4.9 kilo oldu. Koydum RAM'i ve HDD'yi umarım sapasağlam gelir. Sürat kargoda garantili olduğu için kargoda bir şey olursa biraz karşılıyorlarmış, servisten memnun değiller fakat bizimkiler sadece parça ekletme olduğu için bir sıkıntı olmaz.
Dediğiniz gibi olacak galiba. 2 günde gitti perşembeden beri işleme almadılar. Yarın arayıp sorayım, salı kargolasalar bile en az 1 hafta olacak. Bir sürü de toplantılar var telefondan girmekle eziyet çekiyorum. Bence gönderme bilgisayarı benimki zorunluydu 230 gb alan kullanabiliyordum sadece. Neyse ders çalışmama vesile oluyor ama süreç uzun sürecek gibi şu kadar basit bir işlem için.
@men0fhonor hocam ne kadar uzun zaman olmuş. Bilgisayarım bugün elime ulaştı gelelim sürece. Genel olarak benim süreç uzun sürdü, yoğunluk varmış tatilden dolayı 18-19 günde geldi. Normalde 12-13 gün 15-16 gün ya da daha kısa sürüyormuş. Laptop kutusunu açtım ram ve hdd takılmış başka sorun varsa yazılmış - ben de çizik varmış 30 dk çizik aradım bulamadım :D - garanti belgeleri şarj adaptörü geri gönderilmiş testleri yapılmış. Gayet güzeldi, fakat ben 2.5 kiloluk bilgisayarı 5.1 kilo yapıp paketliyorum adamlar sadece laptop kutusuna 2 bant çakıyor. O çok kötü paketlemede memnun değilim bir sorun olmaz ama ihtimal yani biraz daha özen gösterilmeli. Takip kısmı iyiydi müşteri temsilcileri çok bilgili sitesinden de bakıyordum. Müşteri temsilcisi bilgiyi anında alıyor ne olduğunu iletiyor bilgisayar nerde, sırada mı, işlemde mi söylüyordu. S/N ve SNID kodlarını alın gönderecekseniz arkadasından bir yere yazın. Performans olarak aşırı bir artış var 16 gb ram gerçekten kurtarıcı. Her şeyde arttı performans valorant gibi basit oyunlarda da cp2077 gibi oyunlarda da. Ekran kartı kullanımı arttı genel olarak basit oyunlarda. Hdd de kötü değil yani işimi görüyor 1 tb hdd işte. Süreçten genel olarak memnunum. Sadece uzun sürdü fakat o da yoğunluktan dolayı. Acer’in suçu 81 ile tek bir servis açamazsınız. Süreç genel olarak iyiydi dönüşte 1 günde geldi tam olarak. UPS kargo da gayet güzel ve hızlı. Benden bu kadar :D siz nasıl karar aldınız? Başka sorularını varsa cevaplayabilirim.

Son düzenleme:
Acer'in hangi laptopunu kullanıyorsunuz? Bende Nitro 5 an 515-55 var ve arayıp sorduğumda garanti dışı kalır ürününüz demişlerdi. Hatta önce snid numarasını istemişlerdi benden.

Madem garanti dışı kalmıyor, bende mail atacağım ve emin olduktan sonra RAM'leri 2*8 olarak değiştireceğim sanırım.

Teşekkürler.
Sanırım her müşteri temsilcisi farklı bir bilgiye sahip biri garantiden çıkmaz diyor biri çıkar diyor ne dedikleri belli değil maalesef.

Geri
Yukarı