Nitro QG221Qbii DP to HDMI kablosunu taktıktan sonra monitör 60Hz'e düştü

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Acer Nitro QG221QBii kullanıyorum, DisplayPort to HDMI kablosu aldım. O da şu.

Ancak bunu taktıktan sonra monitörü 60Hz üstüne çıkartamıyorum, normalde 75Hz idi bu monitör.

Ekran Görüntüsü (67).png

Son düzenleme:
1611320179105.png

Gelişmiş görüntü ayarları ne durumda? Ayrıca monitör menüsünden 75Hz seçili mi?

Şöyle bir konu buldum, alman gerekiyor sanırım.

Eki Görüntüle 847942

Gelişmiş görüntü ayarları ne durumda? Ayrıca monitör menüsünden 75Hz seçili mi?

Şöyle bir konu buldum, alman gerekiyor sanırım.
Monitör menüsünde Hz değiştirme seçeneği yok sanırım, gelişmiş görüntü ayarlarında da 60Hz üstü yok.

Attığın konuya bakacağım şimdi.
Ekrana DP takılacak kasaya ise HDMI.
@Steve Rogers burada konu sahibi böyle demiş, benim uyguladığım yöntem ise tam tersi. Yani kasada DisplayPort, monitörde HDMI girişi takılı. Hem monitörde DisplayPort girişi yok.

Önceden monitörün kutusundan çıkan düz HDMI kablosu ile 75Hz görüntü alabiliyordum.

Son düzenleme:
Evde boş bi'HDMI kablosu var mı? En basitinden televizyona bağlasan mesela kasayı? Bir de öyle dene. Muhtemelen dönüştürücüde sıkıntı var.

Hiç ayarı kurcalama yada değiştirmene gerek yok açık seçik kablo sorunu ,kutudan çıkanı kullanmaya devam et . Belkin 2.1 DP to hdm yana muadili olan bir kablo .

Evde boş bi' HDMI kablosu var mı? En basitinden televizyona bağlasan mesela kasayı? Bir de öyle dene. Muhtemelen dönüştürücüde sıkıntı var.
Var, monitörün kutusundan çıkan HDMI kablosu. Televizyona bağlamaya gerek yok bence, çünkü az önce HDMI kablosunu taktım ve 75Hz kullanabiliyorum. Karıncalanmalar ve dalgalanmalar da ortadan kalktı.
Hiç ayarı kurcalama yada değiştirmene gerek yok açık seçik kablo sorunu, kutudan çıkanı kullanmaya devam et. Belki 2.1 DP to HDMI yana muadili olan bir kablo.
Katılıyorum, para iadesini gerçekleştirdim.
Ancak garip bir şekilde Amazon ürünü almaya gerek yok dedi, e ya yalan söylüyorsam? O zaman bedavaya kullanmış olurum ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı