Çözüldü Acer Nitro sürücüleri nasıl kurulur/güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CeddinDeden

Hectopat
Merhaba, dün internetten FreeDOS Acer Nitro laptop aldım. USB bellekten Windows 10 kuracağım. Laptoptan tam verim almak istediğim için driverlarını güncellemem gerek. Peki, nasıl yapacağım? Acer'in sitesinden tüm driverları tek tek indirmem mi gerekiyor? Yoksa Windows Update'yi başlatsam tüm driverları günceller mi?

Çözüm
Windows update yeterli. Ayrıca ekran kartının güncel sürümü için Geforce Experiance kursanız yeter.
Windows update yeterli. Ayrıca ekran kartının güncel sürümü için Geforce Experiance kursanız yeter.
Çok teşekkür ederim. O zaman windowsu kurduktan sonra windows update’i çalıştıracağım bittikten sonra ekran kartı için GeForce experiance yi kullansam işlem tamam oluyor değil mi? Başka bir şey kalmıyor.

Çok teşekkür ederim. O zaman Windows'u kurduktan sonra Windows Update'i çalıştıracağım bittikten sonra ekran kartı için GeForce Experience'yi kullansam işlem tamam oluyor değil mi? Başka bir şey kalmıyor.

MSI'ın sitesine girip driver oto tespit aracını indir adrenalin sanırım adı işlemcideki grafik birimini de günceller bende Nitro 5 kullanıyorum ondan dedim zaten Acer'in internet sitesinde driver bölümü var model seçince onların da istediklerini yapabilirsin şahsen sadece Nitro sense yüklüyorum oradan.

MSI'ın sitesine girip driver oto tespit aracını indir adrenalin sanırım adı işlemcideki grafik birimini de günceller bende Nitro 5 kullanıyorum ondan dedim zaten Acer'in internet sitesinde driver bölümü var model seçince onların da istediklerini yapabilirsin şahsen sadece Nitro sense yüklüyorum oradan.
Acer’in sitesinden indirmek daha mantıklı gibi geliyor bana ordakilerin hepsini tek tek elle mi indireceğim? Windows update olmaz mı? Bide bunları yaptıktan sonra ekran kartı için GeForce experiance mı kullanayım?

Acer’in sitesinden indirmek daha mantıklı gibi geliyor bana ordakilerin hepsini tek tek elle mi indireceğim? Windows update olmaz mı? Bide bunları yaptıktan sonra ekran kartı için GeForce experiance mı kullanayım?

GeForce experiance ile ilgili bir şey kullanmayacaksanız kurmanızın manası yok. Üstelik yüksek FPS oyunlarda lag sorunu yaratıyor az da olsa. En iyisi Nvidia sitesinden manuel olarak güncel driver indirip kurmak. Bir sonra ki driver kurulumunda da DDU programı ile önce ki driver'ı komple silip üzerine tekrar indirdiğiniz güncel driver kurmak. En sağlıklısı bu.

Çünkü Windows güncellediği driverlar güncel olmuyor. Buyur kendi sitesinden indir anakart driverlarını... Product Support | Acer United States
Anladım sağolun öyle yapacağım ordaki driverların hepsini indirip kuracağım. Bir de acerin sitesindekileri indirdikten sonra ekran kartı için geforce yazılımını mı yüklemem gerekiyor?

Geri
Yukarı