Çözüldü Acer Nitro sürücüleri nasıl kurulur/güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CeddinDeden

Hectopat
Merhaba, dün internetten FreeDOS Acer Nitro laptop aldım. USB bellekten Windows 10 kuracağım. Laptoptan tam verim almak istediğim için driverlarını güncellemem gerek. Peki, nasıl yapacağım? Acer'in sitesinden tüm driverları tek tek indirmem mi gerekiyor? Yoksa Windows Update'yi başlatsam tüm driverları günceller mi?

Çözüm
Windows update yeterli. Ayrıca ekran kartının güncel sürümü için Geforce Experiance kursanız yeter.
Anladım sağolun öyle yapacağım ordaki driverların hepsini indirip kuracağım. Bir de acerin sitesindekileri indirdikten sonra ekran kartı için geforce yazılımını mı yüklemem gerekiyor?

Hepsini indirmenize gerek yok. Mesela ses, lan, ve özellikle chipset kurmanızı tavsiye ederim. Bir de varsa eğer Intel grafik sürücüsünü kurun. Diğer driverlar da işinize yarayan bir şey varsa kurun, yoksa kurmanıza gerek yok. Boş yere bilgisayarı şişirmeyin :D

Hepsini indirmenize gerek yok. Mesela ses, lan, ve özellikle chipset kurmanızı tavsiye ederim. Bir de varsa eğer Intel grafik sürücüsünü kurun. Diğer driverlar da işinize yarayan bir şey varsa kurun, yoksa kurmanıza gerek yok. Boş yere bilgisayarı şişirmeyin :D
Anladım haklısınız 😄 onları yaptıktan sonra son olarak nvidia sitesinden gerekli ekran kartı driverını indirdiğim zaman laptop kullanıma hazır oluyor değil mi hocam? Bu arada çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ediyorum.

GeForce experiance ile ilgili bir şey kullanmayacaksanız kurmanızın manası yok. Üstelik yüksek FPS oyunlarda lag sorunu yaratıyor az da olsa. En iyisi Nvidia sitesinden manuel olarak güncel driver indirip kurmak. Bir sonra ki driver kurulumunda da DDU programı ile önce ki driver'ı komple silip üzerine tekrar indirdiğiniz güncel driver kurmak. En sağlıklısı bu.
Temiz kurulum yap aynı işi görmüyor mu zaten DDU ile?

Geri
Yukarı