Acer Nitro VG240Ybmiix IPS monitör alınır mı?

shyzeq

Hectopat
Ben yeni bilgisayar topluyorum ve monitör olarak bu IPS panel monitörü düşündüm. Çoğunlukla C# kullanacağım ve oyun oynayacağım (R6S, CS:GO...). Çoğu kişi oyun için TN panel al diyor, hem daha ucuz olduğu için, hem de gecikme hızları falan daha iyi oluyormuş IPS panele göre. Ama IPS de çok göz yoran bir panel değilmiş sanırsam. Bütçe pek sorun değil. Siz ne önerebilirsiniz?

Almayı düşündüğüm monitör linki.

Yabancı inceleme yayınlarındaki ve kullanıcılar tarafındaki yorumlar iyi, alınmaması için bir neden göremedim. Bu fiyata daha iyi alternatifler var mı bilmiyorum, monitör piyasasından biraz uzağım.

Yalnız monitörü internet yerine bir yerde görerek almanın daha iyi olduğunu söyleyeyim. İmkanın varsa ve bulabilirsen bir mağazada bak, alacağın cihazı orada ödemesini yapmadan önce açtırıp ölü piksel kontrolünden geçirmek iyi olur.

Yabancı inceleme yayınlarındaki ve kullanıcılar tarafındaki yorumlar iyi, alınmaması için bir neden göremedim. Bu fiyata daha iyi alternatifler var mı bilmiyorum, monitör piyasasından biraz uzağım.

Yalnız monitörü internet yerine bir yerde görerek almanın daha iyi olduğunu söyleyeyim. İmkanın varsa ve bulabilirsen bir mağazada bak, alacağın cihazı orada ödemesini yapmadan önce açtırıp ölü piksel kontrolünden geçirmek iyi olur.

Eğer monitör de ölü pixel gibi bir şey yakalarsam aldığım gibi iade ederim. O konu da bir sıkıntım olmaz.

Monitör alacaksanız, internetten almayın ya. İmkanınız varsa mağazadan alın. Ben kendim ya da başkası için 4 5 kez mağazadan monitör aldım. Hepsinde, satın alımdan sonra monitörü denedik. Denemek cidden önemli, hele bu tarz F/P paneller söz konusuysa.

Mesela VX3276 2K monitör bakıyordum ben. Renkler, canlılık kaliteli ancak F/P bir monitör olduğundan panel kalitesi sıkıntılı, bu da daha fazla üretim hatası demek. Doğal olarak internetten almaya cesaret edemedim.

Ben kullanıyorum aşırı memnunum. CS tarzı oyunlar oynuyorsan VA panel alman daha mantıklı olacaktır. Ama yenileme hızı falan umrunda değilse ağır grafikli oyunlarda ve filmlerde renkler harika bu monitörde.

1 senedir kullanıyorum, gayet memnunum. Ben açıkçası 75 fps ve 24 inç olmasından dolayı almıştım fakat ips'nin tadına varınca çok daha beğendim. Aynı zamanda tp monitor'de kullanıyorum, cidden ips çok iyi, özellikle benim gibi single player takılan, oyunda grafikleri önemseyen biriysen.

1 senedir kullanıyorum, gayet memnunum. Ben açıkçası 75 fps ve 24 inç olmasından dolayı almıştım fakat ips'nin tadına varınca çok daha beğendim. Aynı zamanda tp monitor'de kullanıyorum, cidden ips çok iyi, özellikle benim gibi single player takılan, oyunda grafikleri önemseyen biriysen.

Ben yeni bilgisayar topluyorum ve monitör olarak bu IPS panel monitörü düşündüm. Çoğunlukla C# kullanacağım ve oyun oynayacağım (R6S, CS:GO..). Çoğu kişi oyun için TN panel al diyor, hem daha ucuz olduğu için, hem de gecikme hızları falan daha iyi oluyormuş IPS panele göre. Ama IPS'de çok göz yoran bir panel değilmiş sanırsam. Bütçe pek sorun değil. Siz ne önerebilirsiniz?

Almayı düşündüğüm monitör linki.

Konuyu hortlatmak istemiyorum ama monitörden memnun musunuz?
Tasarım, renk, IPS panel açısından benim için biçilmiş kaftan lakin VRB modu dışında 13 ms gibi berbat bir değer alıyor ayrıca VRB modu da açılmıyor(ekran kararıyor vs) diye birçok söylem aldım.
Görüşlerinizi paylaşır mısınız?
Ben kullanıyorum aşırı memnunum. CS tarzı oyunlar oynuyorsan VA panel alman daha mantıklı olacaktır. Ama yenileme hızı falan umrunda değilse ağır grafikli oyunlarda ve filmlerde renkler harika bu monitörde.
.

Konuyu hortlatmak istemiyorum ama monitörden memnun musunuz?
Tasarım, renk, IPS panel açısından benim için biçilmiş kaftan lakin VRB modu dışında 13 ms gibi berbat bir değer alıyor ayrıca VRB modu da açılmıyor(ekran kararıyor vs) diye birçok söylem aldım.
Görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Monitörü şu an kullanıyorum ve dediğiniz sorunlar mevcut fakat onun dışında gayet memnunum. Monitör de ölü piksel gibi bir sorunla karşılaşmadım ve 13MS olarak çalışıyor fakat VRB modunu açabiliyorsunuz fakat bende hiçbir değişim olmadı. Ve VRB modunu açarsanız ghosting acayip şekilde olup, gözü rahatsız eden ekran var(normal modda 75Hz iken VRB modunda sanki 25Hz hissyatı veriyor).Ve ekran bayağı kararıyor fakat ben bunu pek sıkıntı görmedim(öğlen hariç). Monitör de 2 adet HDMI ve 1 adet VGA mevcut fakat DisplayPort girişi maalesef mevcut değil, ek olarak monitör de hoparlör mevcut ve HDMI 2.0 kablosu ile deneme fırsatım oldu ve hoparlör gayet iyi denebilir çünku hiç cızırtı vb. Karşılaşmadım. Monitör şekil ve çerçevesiz tasarı mı ile çok modern duruyor ve gayet iyi, renkler, parlaklık gibi hepsi bu monitör için iyi, IPS panel olması daha iyi çünkü ta panele göre IPS panel gözleri mi daha az yordu ve daha uzun süre ile oturabiliyorum ve 170 dereceden bile baksam renk bozulmaması veya 2 kişi bakarken bir sıkıntı olmuyor. Monitör kontrolü çok basit, arkaya küçük bir analog konulmuş ve analog ile rahatlıkla her şeyi ayarlıyorsunuz. Monitör çok fazla sallanmıyor ve bu da sağlam olduğunu gösterir. DisplayPort olmaması beni çok fazla üzdü fakat 2 adet HDMI olması beni yine de mutlu etti çünkü bir porta bilgisayarı, öbür porta ise PS4 bağlayabiliyorum. FreeSync teknolojisi de olması artısıdır. Peki bu monitör oyun için alınır mı dersen eğer profesyonel maç, e-spor gibi şeylerle uğraşmıyorsan evet gayet alınabilir. Ben oyun oynarken rahatça Online FPS oyunlarını kimseden geri kalmadan oynadım. Gündelik işler için diyorsan düşünmeden alınmalı fakat şu an fiyatı ne kadar bilmiyorum fakat 1000TL yukarısı verilmez.
Ve evet memnunum.

Geri
Yukarı