Acer Nitro VG270KBMiipx monitör görüntü gidiyor

turko4444

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Monitör yeni 3-5 aylık, 15 gün önce kasayı temizlerken ekran kartını da diğerleriyle birlikte çıkarttım ve temizledim. Monitöre dokunmadım bile hiçbir problem yoktu.
Beş gün önce de Crucial P5 500 GB. NVMe SSD alıp kasaya taktım, bu problem başladı. Sorun ekran kartında mı monitörde mi yoksa SSD'de mi bilemiyorum. Bilgisayarı kapatıp açtığım da düzeliyor bazen bir süre sonra tekrar yapıyor bazen de yapmıyor.

IMG_20210522_022844.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye yeniden Windows falan mı yüklediniz? Ekran kartı driverlarıyla alakalı olabilir. Kaldırıp tekrar yüklemek işe yarayabilir. Dememe gerek yoktur denemişsinizdir zaten de yine de yazayım. Ekran kartını çıkartıp yeniden takın, mümkünse başka slot varsa oraya takın. Monitör ve kablo bağlantısını kontrol edin. Mümkünse hem ekran kartında hem monitörde başka porta bağlayın. Bir de kabloda sıkıntı olabilir imkan varsa başka kabloyla deneyin. Evde başka monitör TV varsa PC'yi ona bağlayıp deneyin sorun çıkmazsa monitörde arıza var demektir.

Evet M.2 SSD'ye temiz format atıp Windows 10 yükledim ve bu problem çıkınca ikinci defa formatladım. Driver olarak kararlı sürümü yükledim.
Diğer söylediklerinizi deneyeceğim sonucu başkalarının da faydalanması adına yazarım.

Geri
Yukarı