Acer Nitro5 darboğaz yapar mı?

Acer Nitro5 laptopa sahibim ve bu özellikler darboğaz mıdır?
RX560X-dahili (Vega8)
AMD Ryzen 3550h.
8 GB DDR4 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

ExecutioneR_

Hectopat
Yer
Hell
Anlamadım bu özellikler darboğaz mıdır derken?

ExecutioneR_

Hectopat
Yer
Hell
KS
tekbasinatakilmak
Hayır darboğaz değil. FPS normal. Paylaşımlı ekran kartı kullanıyorsunuz.
Böyle bir sorunum daha var ben RX560X ekran kartımı yükledim ve açıldığı zaman oyun oynadığımdan dolayı ESPOR seçeneğini seçtim ve orda ki oyun sekmesine oyunlarımı ekledim doğru yapmış mıyım ? Ekran kartı ayarlarını kıssam FPS artar mı ? Ekran kartı ayarlarında ama GPU1 LE GPU2 yazıyor

ExecutioneR_

Hectopat
Yer
Hell
Böyle bir sorunum daha var ben RX560X ekran kartımı yükledim ve açıldığı zaman oyun oynadığımdan dolayı ESPOR seçeneğini seçtim ve orda ki oyun sekmesine oyunlarımı ekledim doğru yapmış mıyım ? Ekran kartı ayarlarını kıssam FPS artar mı ? Ekran kartı ayarlarında ama GPU1 LE GPU2 yazıyor
Demek istediğiniz şey ekran kartının sürücüsünü yükleyip oyunları optimize etmek herhalde. Yanlış yapmamışsınız. Doğru yapmışsınız. Eğer internetten bakarsan AMD sürücüsü ayar düşürme diye görürsün. Çünkü ben AMD kullanmadığımdan bilmiyorum.

KS
tekbasinatakilmak
Demek istediğiniz şey ekran kartının sürücüsünü yükleyip oyunları optimize etmek herhalde. Yanlış yapmamışsınız. Doğru yapmışsınız. Eğer internetten bakarsan AMD sürücüsü ayar düşürme diye görürsün. Çünkü ben AMD kullanmadığımdan bilmiyorum.
Tamam teşekkür ederim.

LastPlayer

Decapat
Makaleler
1
@tekbasinatakilmak RX480'de Espor modu gereksiz FPS düşüşlerine neden oluyordu. Ayarları sıfırlayıp deneyin en azından 5-10 FPS artar diye tahmin ediyorum.

Yukarı