Acer Predator Helios 300 3070 1334,25 £!

4 Sene Nitro 5, 8 sene Helios kullanmadıysan bu yorumu yapmaya hakkın yok. Öyle bir anlatılmıs ki sanki Nitro 5 donanımının verebileceğini malzeme kalitesinden dolayı veremiyor; kaldı ki ben malzeme kalitesini de beğeniyorum.

O zaman kimse fikir beyan etmesin, atıyorum Excalibur savunanlarda siz kullanmadınız gayet güzel deyip herkese önersinler, ne ala dünya değil mi? Performans konusunda hiçbir şey demedim, dikkatli okuduysanız. Nitro daha çok bile performans verir. Ancak kasa olarak Predator'la yarıştırmak bile hata. Elimde 2 yaşında Nitro 5 var ve eskidiğini belli etmeye başladı, kasa kendini salıyor yavaş yavaş. Ancak ben bu laptop berbat vs. Demiyorum. Çünkü giriş segmenti bir kasa ve uzun yıllar dayansın diye tasarlanmadı. Bunu bilerek konuşuyorum. Aynı fiyattaki Predator ve Nitro'yu alıp Yan yana koyun o zaman anlarsınız farkı.

Cok kesin konusuyorsunuz, Helios ile Nitro'nun arasında segment farkı oldugunu ben de biliyorum. Size burada bos bir ürünü de savunmuyorum. Malzeme kalitesinin Helios ile arasında aman aman fark olmadıgını anlatmaya calısıyorum.

Simdi önümüzde iki adet ürün var ikisi de aynı fiyat, hatta biri birinden daha ucuz ki ucuz olanın donanımı Helios'tan cok cok daha iyi. Gidip Helios mu alınsın, bunu anlamıyorum su an. Nitro'nun 8 sene boyunca sapasağlam calısmayacağını nasıl garanti edebiliriz veya Helios'un 8 sene boyunca sapasağlam calısacağını nasıl bilebiliriz? Hepsi malzeme kalitesi mi yani, kusura bakmayın. Olay bundan ibaret.

Predator'un sogutma sistemi:

1626085394148.png

Nitro 5'in sogutma sistemi:

1626085469730.png

Aralarında sogutma sistemi acısından da aman aman bir fark göremiyorum.

Cok kesin konusuyorsunuz, Helios ile Nitro'nun arasında segment farkı oldugunu ben de biliyorum. Size burada bos bir ürünü de savunmuyorum. Malzeme kalitesinin Helios ile arasında aman aman fark olmadıgını anlatmaya calısıyorum.

Simdi önümüzde iki adet ürün var ikisi de aynı fiyat, hatta biri birinden daha ucuz ki ucuz olanın donanımı Helios'tan cok cok daha iyi. Gidip Helios mu alınsın, bunu anlamıyorum su an. Nitro'nun 8 sene boyunca sapasağlam calısmayacağını nasıl garanti edebiliriz veya Helios'un 8 sene boyunca sapasağlam calısacağını nasıl bilebiliriz? Hepsi malzeme kalitesi mi yani, kusura bakmayın. Olay bundan ibaret.

Predator'un sogutma sistemi:

Eki Görüntüle 1104766

Nitro 5'in sogutma sistemi:

Eki Görüntüle 1104768

Aralarında sogutma sistemi acısından da aman aman bir fark göremiyorum.

Biri plastik, diğeri metal nasıl aman aman fark yok hocam? Ayrıca soğutmaya bakarak hiçbir sonuç elde edemeyiz, Dell G5 SE soğutmasıda güzel gözüküyordu cihaz alev alacak neredeyse. 2018 Nitro'su şu an eskidiğini belli eder kesinlikle, ama Predator etmez. Demek istediğim bu. Alt segment ürünlerin 3-4 senede eskidiklerini hepimiz biliyoruz hocam.

16 bin veren adam 17 de verir merak etme. Ha veremiyor, UK'den kargo gelene kadar 1000 TL kazanır o adam zaten😉
17 bin veren 18 de verir o zaman neden bir üst modelini alamasın hocam 🤔 Ekonomi biliminde insan ihtiyaçları sonsuz kaynaklar sınırlıdır.

Eğer o adam askeri şartlarda veya şantiyede çalışmıyorsa suya buza ateş gibi sıcaklığa dayanıklı almasına gerek yok askeri şartlarda çalışıyorsa kasa kaliteli olmalıdır yeri gelecek güneşin altında çalıştıracak yeri gelecek tozun çamurun içinde çalıştıracak yeri gelecek madende 50 derece sıcakta petrol hesaplayacak bu şartlarda çalışacağı için kasa kaliteli olursa 8 yıl dayanıyor ilk günkü gibi eskimemiş haliyle kalıyor kasası veya monitörü sıfır gibi. Sadece ekran kartının Watt'ı diğer modellere göre düşük birazcık o da o adam için önemli değil çalıştığı koşullar zorlu olduğu için.

17 bin veren 18 de verir o zaman neden bir üst modelini alamasın hocam 🤔 Ekonomi biliminde insan ihtiyaçları sonsuz kaynaklar sınırlıdır.
Laptoplara 15-20 bin veren çoğu kişi zaten "değer/değmez" şeklinde düşünüyor. Adam çıkartır 20 de verir ama işte 17 bine bu makine varken diğerine 20 vermez. Anlatabildim mi? 16-17 bin TL paralar basit paralar değiller. Öyle fakirin, garibanın 3'ünden 5'inden kısıp PC'ye vereceği paralar değiller.

Laptoplara 15-20 bin veren çoğu kişi zaten "değer/değmez" şeklinde düşünüyor. Adam çıkartır 20 de verir ama işte 17 bine bu makine varken diğerine 20 vermez. Anlatabildim mi? 16-17 bin TL paralar basit paralar değiller. Öyle fakirin, garibanın 3'ünden 5'inden kısıp PC'ye vereceği paralar değiller.
Kredi hakkı varsa onu çekme ihtimali var bankadan. Elmalı telefonun en son modeli bende olsun diyen kredi çeken insan var ülkede.
Her neyse bin lira bin liradır. O kadar basit değil

Geri
Yukarı