Acer Predator Helios 300 alınır mı?

Aslında aşırı yanlış şeylerin peşindeyim. hikaye uzun. Her şey evdeki laptopı yenileme fikrinden çıktı. Bir alayım pir alayım dedim. Önce hibridlere baktım, sonra da öyle bir laptop olsun taş gibi olsun dedim. Bu arada bi oculus quest aldım, baktım ki oyun işleri iyi. Bazı oyunları bilgisayar bağlantılı da oynatmak gerekecekti. Bu arada çevremde oyuncular türedi. Ve en nihayetinde bu yeni laptopun aynı zamanda çok iyi bir oyun bilgisayarı olmasına karar verdim. Aynı zamanda çocuğum için de anlamlı olur diye düşündüm. Hiç akılcı değil ama buralara geldik. 20-25 civarı bütçe ayırabilirim. Link verirseniz bakarım, Hollanda olursa daha iyi tabiki.

Aslında aşırı yanlış şeylerin peşindeyim. Hikaye uzun. Her şey evdeki laptopı yenileme fikrinden çıktı. Bir alayım pir alayım dedim. Önce hibridlere baktım, sonra da öyle bir laptop olsun taş gibi olsun dedim. Bu arada bir Oculus Quest aldım, baktım ki oyun işleri iyi. Bazı oyunları bilgisayar bağlantılı da oynatmak gerekecekti. Bu arada çevremde oyuncular türedi. Ve en nihayetinde bu yeni laptopun aynı zamanda çok iyi bir oyun bilgisayarı olmasına karar verdim. Aynı zamanda çocuğum için de anlamlı olur diye düşündüm. Hiç akılcı değil ama buralara geldik. 20-25 civarı bütçe ayırabilirim. Link verirseniz bakarım, Hollanda olursa daha iyi tabii ki.

Hocam iş için almıyorsanız bu bütcelere çıkmanızı önermem. Sonuçta laptop ve 20-25.000₺ çok ciddi meblalar. Ortalama 10.000-15.000₺ çok güzel bilgisayarlar alabilirsiniz. 3-5 yıl kullanıp satar yükseltirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun. MUX da var.
Teşekkür ederim inceliyorum. Oyun bilgisayarı elbette bi tarz ve pek de bilgili sayılmam ama donanım konusunda ortalama kişiler kadar bilen bir olarak aklımdan geçeni bi paylaşayım. :

Yani somut olarak şimdi bu MSI, 32 ramli, AMD 9 işlemcili ve RTX 3080'lu Acer Nitrodan daha mı üstün?

Teşekkür ederim inceliyorum. Oyun bilgisayarı elbette bir tarz ve pek de bilgili sayılmam ama donanım konusunda ortalama kişiler kadar bilen bir olarak aklımdan geçeni bir paylaşayım:

Yani somut olarak şimdi bu MSI, 32 RAM'li, AMD 9 işlemcili ve RTX 3080'lu Acer Nitro'dan daha mı üstün?

O bilgisayar kasasını almanızı önermem kendi çapında sorunları vardır. RTX3080'li Acer daha üstündür fakat Acer sonuçta yani o fiyatlara alınmaz. 2500 euro gibi ücretlere çıkıyorsanız Monster'ın yeni Tulpar T7 21.8 11 nesil Intel işlemcili bilgisayarını alabilirsiniz. Ben de 2500 euro ya attığım ASUS ROG kasasını aldım fakat sizin kararınız oralarda bulabiliyorsanız ASUS ROG almanız tavsiyemdir. Ben memnunum. Almanya'dan aldım.
Ülkenize getirebiliyorsanız bu model yeni çıktı ve çok güzel.

Nitro giriş modeli. İşlemci ve ekran kartı olarak önde ama kasa kalitesi GP ile yarışamaz. Muhtemelen 3080'in TDP değeri de azdır, biraz @Radeon RX 5500M hocam doğrusunu söylerse daha güzel olur. ROG kaliteli ama MUX istediğinizi söylediniz, ROG'da MUX ve kamera yok. Legion'da stok kıtlığı gibi bir şey var. GP76 ise hem bulunabilir hem de kaliteli bir modeldir. Tercih size kalmış.

Nitro giriş modeli. İşlemci ve ekran kartı olarak önde ama kasa kalitesi GP ile yarışamaz. Muhtemelen 3080'in TDP değeri de azdır, biraz @Radeon RX 5500M hocam doğrusunu söylerse daha güzel olur. ROG kaliteli ama MUX istediğinizi söylediniz, ROG'da MUX ve kamera yok. Legion'da stok kıtlığı gibi bir şey var. GP76 ise hem bulunabilir hem de kaliteli bir modeldir. Tercih size kalmış.

Ukrainian da pek fazla GP76 stoğu bulunmamaktadır. Çok şans orada şu an için o laptop.

Geri
Yukarı