Acer Predator Helios 300 vs ASUS ROG STRIX vs Acer Nitro 5

Bütçe
16.000
Kulaktan dolma? Bakın ben daha fazla uğraşamayacağım iyi akşamlar. Daha fazla insanlığımı yitirmek istemiyorum.
Ben sana diyorum ki o laptobu TR'ye ilk geldiğinden beri kullanıyorum. Bütün benchmark testlerini single/dual ram, dp, hdmi her türlü yaptım. İşlemci 95 derecede kalabilmek için hızını sabitliyor. Sen bi arkadaşım kullanıyor diye muhabbete girip insanları yanlış yönlendiriyorsun, özür dilemek yerine kaçıyorsun.

Ben sana diyorum ki o laptobu TR'ye ilk geldiğinden beri kullanıyorum. Bütün benchmark testlerini single/dual ram, dp, hdmi her türlü yaptım. İşlemci 95 derecede kalabilmek için hızını sabitliyor. Sen bi arkadaşım kullanıyor diye muhabbete girip insanları yanlış yönlendiriyorsun, özür dilemek yerine kaçıyorsun.

87 derece gördü en fazla arkadaşımda 😀 Sizde sorun vardı diye güzelim Laptop'u batırdınız. Asıl siz özür dilemelisiniz. Bu arkadaşı yanlış yönlendirdiğiniz için.

Cihaz sanırım sizde var valorant oynuyorsanız fps değeleri nedir
2k ultra ayarlarda 260-270 civarı. Anlık yükselme ve düşmeler oluyor ama ortalama bu değerler. Ancak ben +16 gb ram ekleyip çift kanal (toplam 32gb) yaptım ve harici monitörle kullanıyorum. İçindeki 16 gb ram tek kanal, ayrıca bir monitöre takmazsaniz 180 fps falan ancak alirsiniz sanırım.
87 derece gördü en fazla arkadaşımda 😀 Sizde sorun vardı diye güzelim Laptop'u batırdınız. Asıl siz özür dilemelisiniz. Bu arkadaşı yanlış yönlendirdiğiniz için.
Tamam.

@alp mert Yani 18 bin TL'ye çıkamıyorsanız RTX 3060 veya RTX 3060 Ti içeren bir laptop sizin için iyi olur. Attığınız ASUS marka laptop oldukça başarılı duruyor. Bütçe el veriyorsa 18 bin TL'ye çıkmanızı kesinlikle öneririm. 300Hz ekran, 2080 Super ve 32GB bellek için hiçbir şey desem yeridir. :)

Aynı cihazın Amazon satış fiyatı:

Bugün ki dolar kuruyla 32.000TL gibi bir değerde yani. Düzleyelim 30.000TL diyelim. :) (İşlemcileri farklı fakat çok önemli bir detay değil.)
Şu anda yurtdışında 2080li hiçbir laptop 3700 dolar etmez edemez. 3700 dolara 3080li 2k laptoplar var piyasada. Zaten etse siz o linkini attığınız laptopu trde o fiyata alamazsınız. Ayriyeten performans ne kadar daha iyi olursa olsun bazı istisnalar hariç yeni teknoloji daha az baş ağrıtır.

2k ultra ayarlarda 260-270 civarı. Anlık yükselme ve düşmeler oluyor ama ortalama bu değerler. Ancak ben +16 gb ram ekleyip çift kanal (toplam 32gb) yaptım ve harici monitörle kullanıyorum. İçindeki 16 gb ram tek kanal, ayrıca bir monitöre takmazsaniz 180 fps falan ancak alirsiniz sanırım.

Tamam.
Çok teşekkür ederm bende aynı işlemi yapacağım aldığımda sadece sizden rica etsem 1080p de bu değeler nedir ve ram eklemek için kasayı açmak garantiyi bozuyor mu

Çok teşekkür ederm bende aynı işlemi yapacağım aldığımda sadece sizden rica etsem 1080p de bu değeler nedir ve ram eklemek için kasayı açmak garantiyi bozuyor mu
Yok hocam kasayı açmak garantiyi bozmuyor, bizzat Asus servisten sordum. Tamam hocam oyunu açarsam 1080'e alıp denerim ama farketse farketse yüzde 10 farkeder diye düşünüyorum.

Merhaba yeni bir laptop alacağım ve bu çok sık yaptığım bir şey değil :) almışken bütçemi aşmayan en iyisini almak istiyorum genellikle kriterlerim aşırı ısınmaması ve yüksek FPS aralarında kaldığım bazı cihazlar var bunlardan sizce hangisi veya sizin önerilerniz neler.
1)Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 32 GB 1TB SSD RTX3060 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar nh. QB2ey. 003.
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...y003-p-HBCV00000463GO?magaza=BOZDAN+Teknoloji

2)ASUS ROG STRIX G513QM-HN081t AMD Ryzen 7 5800H 16 GB 1TB SSD RTX 3060 Windows 10 Home 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar(cihaz normalde 14.400 faka stokta yok fiyat bu yüzden böyle)
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...r-bilgisayar-p-HBCV00000797I4?magaza=Techtone

3)
Acer Predator Helios 300 PH315-53 Intel Core i7 10750H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 144 Hz Linux 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar nh. Qauey. 003.
https://www.hepsiburada.com/acer-pr...r-nhqauey003-p-HBCV00000AQSSA?magaza=Teknorya

Şimdiden teşekkür ederim.
Ve sanırım W değeri ne kadar yüksek o kadar iyiymiş öneri yaparken ekran kartının W değerne dikkat ederseniz çok sevinirim.

Hocam bu ASUS cihaza normalde 14 k demişssinizde 17 k gözüküyor hâla düşecek mi bu cihazın fiyatı bir bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı