Acer Predator Helios ısınıyor

Kayra Çetiner

Hectopat
Acer Predator Helios 300 i7 10750H RTX 3080'li laptopum var. Alalı 1 yıl olacak başlarda bir sorun yoktu ancak son günlerde aşırı ısınmaya başladı (ağır yüklerde cinema4D ve oyunlar Turbo modu açık fanlar maximumda kullandım). Öncelikle termal macun değiştirdim Arctic MX 4 kullandım ancak şimdi bilgisayar dizi izlerken bile birkaç dakika içerisinde 70 dereceye çıkıyor. Fanlar otomatik moddayken. Ekran kartıyla ilgili bir sorun yaşamıyorum ancak işlemcinin stabil değerlerde olması için fanının tamamen aktif olması gerekiyor. Yanlış veya eksik yaptığım bir şey mi var bilginiz var mı?

Havaların ısınması ile olabilir ama macunda sorun yaşamış olabilirsiniz, toz birikmesi olabilir fanlar dışarı vermiyorsa sıcak hava içerde dönüp durur.
Edit:Fan bölümünü kontrol edin ızgaraları kontrol edin.

Fanları ve toz temizliğini yaptım içeriden bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak tekrar açıp bakacağım ayrıca HWMonitor ile ısıyı kontrol ederken fark ettim bilgisayar boştayken bile 2.6GHz'lik işlemciyi 4.2GHz'de çalıştırıyor güç planlarını yüksek performansa almıştım geri dengeli olarak seçtim belki bir ilgisi vardır.

Fanları ve toz temizliğini yaptım içeriden bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak tekrar açıp bakacağım ayrıca HWMonitor ile ısıyı kontrol ederken fark ettim bilgisayar boştayken bile 2.6GHz'lik işlemciyi 4.2GHz'de çalıştırıyor güç planlarını yüksek performansa almıştım geri dengeli olarak seçtim belki bir ilgisi vardır.

Olabilir dediğiniz gibi normal modde kullanın ona göre tekrardan sonuçlara bakalım.

Olabilir dediğiniz gibi normal modde kullanın ona göre tekrardan sonuçlara bakalım.

Güç seçeneklerinden Acer moduna alınca düzeldi diğer ayarlarla oynarken fark ettim dengeli gerçekten dengeliymiş tam istediğim oldu. Pildeyken deli gibi zorluyor bilgisayarı bataryadayken uslu uslu 2.5 GHz de dolaşıyor ısınma sorunumda çözüldü.

Geri
Yukarı