Acer – Predator Triton 300 SE 14 (2021) vs HP Omen (2021)

GFBurhan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Daha önce de konu açmıstım fakat şu anki piyasadaki ürün ve stok kıtlıgı nedeniyle ürün bulamıyorum ve kararsızlık yaşıyorum.

Normalde ben Lenovo Legion 5 (5800H + 3060) modelini bekliyorum fakat bugün bir iki Amerika'daki sitelerin Live chat ile gorustum cogu temmuz ortası dedi ve aşırı modum düştü. Çünkü benim için bu süre çok geç. Arkadaşım şu an Amerika da ve haziran sonu Türkiye'ye donecek bu yüzden 2 hafta içinde laptop aldırmam gerekiyor. Bütçem 1300 dolar ve BestBuy-Newegg-Walmart gibi sitelere bakıyorum özellikle.
Bugün bir laptop gördüm hiç daha önce gormemiştim vs size danısmak istedim;

https://www.bestbuy.com/site/acer-p...0-16gb-ddr4-512gb-ssd/6455816.p?skuId=6455816 = 1300 dolara düşmüş.

Sizce bu ürün nasıl?
i7-11375H işlemci nasıl dır pişman eder mi? AMD ile karsılastırdıgımız da.

Diğer laptop ise;
( 5800H+ 3060 ) = 1329 dolar olmakta.

Hangisini önerirsiniz? Sıcaklık sorunu vs var mı bu modellerde yardımcı olursanız sevinirim. Bunun dışında bana 1300 dolara önerebileceğiniz bir laptop var mı güncel?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bunun dışında bana 1300 dolara önerebileceğiniz bir laptop var mı güncel?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci olarak 5800H çoklu çekirdekte çok çok önde. Tek çekirdek performansı birbirne yakındır muhtemelen rakip ve aynı nesil işlemciler çünkü. Yine de testlere bakın. 29 dolar fark ile kesinlikle HP alınmalı.

@çokdüşünenbiri

Sanırım haklısın bende oyle dusundum cunku coklu cekirdek de baya gerideymiş ve ekran kartı gucu de düşük TBD imiş . HP omen nasıl bir laptop ? sıcaklık değerleri olsun , kasa kalitesi vs ?

@Ramazan Ö Üzgün atma nedeniniz nedir ? Genel olarak fiyat ve donanım karşılaştırması yaptım ve en mantıklı olanı konuda paylaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı