Acer servis saçmalığı

Hocam bu konuda bir şey diyemiyorum maalesef. THH tek çözüm olacak gibi. Gelecek cevabı beklemeliyiz.

Laptopu kargoyla geri yolladım RAM takılması için. Mail ile fotoğraf attılar. Tam bir saçmalık sıvı teması olsa oksitlenip kısa devre yapar. Ayrıca böyle bir şey kendi tarafımdan olmadığına dair eminim. Hard disk konusu ise rezalet zaten. IMG_20210730_171022.jpgIMG_20210730_171008.jpg

Laptopu kargoyla geri yolladım RAM takılması için. Mail ile fotoğraf attılar. Tam bir saçmalık sıvı teması olsa oksitlenip kısa devre yapar. Ayrıca böyle bir şey kendi tarafımdan olmadığına dair eminim. Hard disk konusu ise rezalet zaten.Eki Görüntüle 1122975Eki Görüntüle 1122976
O kısımlar sıcaktan erimiş resmen. Neyin kafasını yaşıyor bunlar acaba. :) Direkt THH başvurun. Zaten eksik RAM ile geri gelmesi başlı başına skandal.

O kısımlar sıcaktan erimiş resmen. Neyin kafasını yaşıyor bunlar acaba. :) direkt THH başvurun. Zaten eksik RAM ile geri gelmesi başlı başına skandal.

Sıvı teması diyorlar tam bir saçmalık ayrıca o kısım fanın olduğu kısım değil mi anakart ne alaka?
Keşke konuda @Recep Baltaş @Ali Güngör abilerim baksa memnun olurum. Laptopun gelmesini bekliyorum. Geldiğinde ilgili birimlere şikayet yapacağım. HDD kullanıcı tarafından takılmış ve anakart sıvı teması demeleri saçmalık.

Selam, @mühendis52 hocam.

Sizlere yardımcı olmak için gerçekten elimden geleni yacağım.
Fakat, veri kurtarmaya başlmadan önce bilmeniz gereken bir kural eğer size ait 1 TB HDD servis elemanları tarafından değiştirildiyse kurtarılmasının mümkün olmayışıdır.

Bu makaleyi okuyun daha sonra gelin tekrar yazın ve mümkünse konu içinde verilen programlardan birini seçin.
Eğer, Seagate HDD kullanıyorsanız Seagate yazılımı size yardımcı olacaktır.
Giden verilerin HDD durumuna bağlı olarak tam hasarlı veya hasarsız kullanılması mümkündür.

Ekleme yapmak gerekirse eğer, bir zarar görmediyse kurtarman mümkündür.

Selam, @mühendis52 hocam.

Sizlere yardımcı olmak için gerçekten elimden geleni yacağım.
Fakat, veri kurtarmaya başlmadan önce bilmeniz gereken bir kural eğer size ait 1 TB HDD servis elemanları tarafından değiştirildiyse kurtarılmasının mümkün olmayışıdır.

Bu makaleyi okuyun daha sonra gelin tekrar yazın ve mümkünse konu içinde verilen programlardan birini seçin.
eğer, Seagate HDD kullanıyorsanız Seagate yazılımı size yardımcı olacaktır.
Giden verilerin HDD durumuna bağlı olarak tam hasarlı veya hasarsız kullanılması mümkündür.

@351633 dostum laptopu geri yolladım RAM'i taktırmak için. Benim anlamadığım şey laptopu vermeden önce HDD sorunsuz kullanılıyordu. Arıza tespitinde HDD bizim taktığımız değil başka dediler ve yüklediğim fotoğrafları attılar. Laptop bana geldiğinde hard diskin onların bozup bozmadığını ya da sorununun çözülebilir olup olmadığını nasıl anlarım?

@351633 dostum laptopu geri yolladım RAM'i taktırmak için. Benim anlamadığım şey laptopu vermeden önce HDD sorunsuz kullanılıyordu. Arıza tespitinde HDD bizim taktığımız değil başka dediler ve yüklediğim fotoğrafları attılar. Laptop bana geldiğinde hard diskin onların bozup bozmadığını ya da sorununun çözülebilir olup olmadığını nasıl anlarım?

Cihaz çalışıyorsa programını kurun diski Windows görmese bile programlar görür eğer, program size ait dosyaları barındırıyorsa ortaya çıkacaktır.
Konu içinde video desteği olan programı gösterdim kullanımına dahil ipucu edinebilirsiniz.

Son olarak programı sakın kurtarma yapacağınız diske kurmayın.

Servise gelirsek tüm servislerin (çoğu) peş para etmez zaten RAM takmak için yollayıp HDD'yi kayıp eden ilk sensin galiba hocam.

Cihaz çalışıyorsa programını kurun diski Windows görmese bile programlar görür eğer, program size ait dosyaları barındırıyorsa ortaya çıkacaktır.
Konu içinde video desteği olan programı gösterdim kullanımına dahil ipucu edinebilirsiniz.

son olarak programı sakın kurtarma yapacağınız diske kurmayın.

Servise gelirsek tüm servislerin (çoğu) peş para etmez zaten RAM takmak için yollayıp HDD'yi kayıp eden ilk sensin galiba hocam.

Yanlış anlamışsın sanırım. Sana zahmet konuyu komple okursan çözersin. Laptop bana eksik RAM şeklinde geldi ve HDD görünmüyordu. Laptopu RAM için tekrar yolladım. Laptopun model numarasını girince zaten gözüküyor. 1 TB HDD mevcut. Ama onlar Hepsiburada farklı marka takmış ve arızalı olduğunun tespitini yaptılar. Hard diskin bozuk olup olmadığını nasıl anlarım?

Yanlış anlamışsın sanırım. Sana zahmet konuyu komple okursan çözersin. Laptop bana eksik RAM şeklinde geldi ve HDD görünmüyordu. Laptopu RAM için tekrar yolladım. Laptopun model numarasını girince zaten gözüküyor. 1 TB HDD mevcut. Ama onlar Hepsiburada farklı marka takmış ve arızalı olduğunun tespitini yaptılar. Hard diskin bozuk olup olmadığını nasıl anlarım?

RAM eksik geldiyse bu garanti sizden bayağı RAM çalmış. 🤣
HDD anlamak kolay onu imkanınız varsa harici bir kasaya veya sisteme takıp çalıştırmayı deneyin.

Disk yöneticisi üstünde gözüküyorsa bozulmamıştır veya HDD Windows içinde gözüküyorsa fakat siz erişemiyorsanız o zaman sağlamdır.

RAM eksik geldiyse bu garanti sizden bayağı RAM çalmış. 🤣
HDD anlamak kolay onu imkanınız varsa harici bir kasaya veya sisteme takıp çalıştırmayı deneyin.

Disk yöneticisi üstünde gözüküyorsa bozulmamıştır veya HDD Windows içinde gözüküyorsa fakat siz erişemiyorsanız o zaman sağlamdır.

Laptop geldiğinde sadece bu bilgisayara tıklayıp baktım. Anlık olarak aklıma gelmedi, ama hard disk laptopu yollamadan önce sağlam olduğundan eminim. HDD hiçbir yerde gözüküyorsa ne yapmak gerek? Tüketici hakem heyetine başvuracağım zaten.

Laptop geldiğinde sadece bu bilgisayara tıklayıp baktım. Anlık olarak aklıma gelmedi, ama hard disk laptopu yollamadan önce sağlam olduğundan eminim. HDD hiçbir yerde gözüküyorsa ne yapmak gerek? Tüketici hakem heyetine başvuracağım zaten.

Veri kurtarma programı kurucaksanız çoğu zaman programlar görür HDD'nizi sonra derin tarama başlatıp verilerinizi kurtarmaya başlacayacaksınız.

Rehberi okumanız hatta rehber içinde olan videolara bakmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı