Acer servisi donanım değişikliğinde ne yapar?

naisko

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 dizüstü bilgisayarım için birkaç gün önce 1 TB boyutunda bir depolama satın aldım. Az önce Acer'ın müşteri temsilcilerini aradım ve kendileri bana tek kapak olduğu için, kendiniz açmanız durumunda garantinin iptal olacağını, yapmam gerekenin ise servise yollamak olduğunu söylediler. Ancak yollamam durumunda ise bilgisayarın içindeki donanımları değiştireceklerinden veya direkt bilgisayara zarar verileceğinden korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Acer'ın teknik servisiyle tecrübesi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarı açamayacağınız için ve yeni olduğu için içinin sağlam olduğu zaten kesin, dışının da fotoğrafını veya videosunu çekin kargoya vermeden önce. Böylece zararı sizin vermediğiniz garanti olur. Aldığınızda da kargoyu açarken ve bilgisayarı ilk kez çalıştırırken yine video alın. En ufak bir kırık, ezik veya hasarda doğrudan onları sorumlu tutup PC'yi sıfırıyla değiştirtirsiniz. Reddedemezler kanıt olduğu sürece.

Bilgisayarı açamayacağınız için ve yeni olduğu için içinin sağlam olduğu zaten kesin, dışının da fotoğrafını veya videosunu çekin kargoya vermeden önce. Böylece zararı sizin vermediğiniz garanti olur. Aldığınızda da kargoyu açarken ve bilgisayarı ilk kez çalıştırırken yine video alın. En ufak bir kırık, ezik veya hasarda doğrudan onları sorumlu tutup PC'yi sıfırıyla değiştirtirsiniz. Reddedemezler kanıt olduğu sürece.
Peki bizzat yerine gidip getirsem, o şekilde yaparlar mı?

Peki bizzat yerine gidip getirsem, o şekilde yaparlar mı?

Demek istediğinizi anlamadım, Acer servisine elle vermeyi kastettiyseniz niye olmasın aynı şey. Sadece aradan kargo çıkar. Hem kargo zarar verebileceği için daha bile iyi olur. Yalnız genelde o tarz yerler İstanbul'da olur, bir dünya yol gitmeye değmez. Yakındaysanız verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı