Acer servisi donanım değişikliğinde ne yapar?

naisko

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 dizüstü bilgisayarım için birkaç gün önce 1 TB boyutunda bir depolama satın aldım. Az önce Acer'ın müşteri temsilcilerini aradım ve kendileri bana tek kapak olduğu için, kendiniz açmanız durumunda garantinin iptal olacağını, yapmam gerekenin ise servise yollamak olduğunu söylediler. Ancak yollamam durumunda ise bilgisayarın içindeki donanımları değiştireceklerinden veya direkt bilgisayara zarar verileceğinden korkuyorum. Bir de götürürsem belli bir ücret öder miyim? Sizce ne yapmalıyım? Acer'ın teknik servisiyle tecrübesi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Tek kapak konusu doğru, arka tarafta bazı modellerde küçük bir kapak daha olur depolama veya RAM modülleri üzerinde. Bunları değiştirince genelde garanti bozulmuyor.

Fakat arka tarafı bütünleşik modellerde, kullanıcı açarken bir bağlantıyı koparma tehlikesi olduğu için servise gitmesi gerekli. Eğer dizüstü bilgisayarınız açılıyorsa, sistem özelliklerini ve bilgisayarınızı telefonunuz ile videoya alın ve tarih, saat ve kendi isminizi söyleyerek video çekin. Her bilgi net olarak gözüksün. Bilgisayarınızın gözüküyorsa seri numarası da çekilmeli videoya.

Ürün gidip geldiğinde bir sorunla karşılaşırsanız bunu bildirin firmaya ve zararın karşılanmasını talep edin. Ürünü kargo ile aldıysanız kutuyu açarken videoya alın. Veya serviste kontrol edin ve hemen yetkiliye bildirin. Firma gerekli yolu izlemez ise hukuki yollardan hakkınızı arayın.

Eğer kendi aldığınız depolama birimini taktırmak isterseniz büyük ihtimal firma katakulli ederek, "O ürün bizim önerdiğimiz ürün değil, garantiniz yanar" der. Bunu bir modifikasyon olarak da değerlendirirler ve büyük ihtimal ürünü garanti dışı da bırakabilirler. O tamamen firmaya kalmış. Ayrıca işçilik ücreti olarak servise ücret verirsiniz.

Yine de her firma farklı olduğu için firmayı arayın ve kapsamlı bilgi edinin. Her firmanın yaklaşımı farklıdır bu konuda.

Geri
Yukarı