Acer Swift 3 SF314-42 fanından gelen değişik ses

Mordo RS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2020'nin Ekim'inde aldığım Acer Swift 3 SF314-42 laptoptan odun kesme makinesi sesi geliyor boşta ise bu kadar ses gelmiyor fakat yine de rahatsız ediyor. Yaklaşık 20 gün önce başladı sorun, sabah derslere girdim kapadım daha sonra akşam açtığımda sadece açılırken yüksek bir takırtı sesi geldi bir daha gelmedi. Geçen haftaya kadar ses ara sıra geliyordu şu an böyle.
Not 1: Laptopun içini açıp bakacaktım ama vidaları nasıl sıkmışlarsa hiçbir türlü açamadım.
Not 2: Acer quick Access'ten sessiz modu açtığımda ses kesiliyor.(Boşta olduğunda çıkan seste kesiliyor)
Not 3: Sıcaklık değerleri aynı, performanstada bir değişiklik yok.
Not 4: Videoda sesin daha rahat duyulması için stress testi açtım eskiden testlerdede yoktu. Bu ses ve oyun oynarken de ses bu şiddette.
Yük altındayken gelen ses:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Baştaki ses ilk kez geldi)
Acer quick Access'ten sessiz modu açtığımda yük altında değil ise fan sesi kesiliyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sizce sorun nedir?(kapağı sökebilirsem fanı çekip videosunu atarım)

Arkadaşlar 2020'nin Ekim'inde aldığım Acer Swift 3 SF314-42 laptoptan odun kesme makinesi sesi geliyor boşta ise bu kadar ses gelmiyor fakat yine de rahatsız ediyor. Yaklaşık 20 gün önce başladı sorun, sabah derslere girdim kapadım daha sonra akşam açtığımda sadece açılırken yüksek bir takırtı sesi geldi bir daha gelmedi. Geçen haftaya kadar ses ara sıra geliyordu şu an böyle.
Not 1: Laptopun içini açıp bakacaktım ama vidaları nasıl sıkmışlarsa hiçbir türlü açamadım.
Not 2: Acer quick Access'ten sessiz modu açtığımda ses kesiliyor.(boşta olduğunda çıkan seste kesiliyor)
Not 3: Sıcaklık değerleri aynı, performanstada bir değişiklik yok.
Not 4: Videoda sesin daha rahat duyulması için stress testi açtım eskiden testlerdede yoktu. Bu ses ve oyun oynarken de ses bu şiddette.
Yük altındayken gelen ses:

(Baştaki ses ilk kez geldi)
Acer quick Access'ten sessiz modu açtığımda yük altında değil ise fan sesi kesiliyor:

Sizce sorun nedir?(kapağı sökebilirsem fanı çekip videosunu atarım)

Bence teknik servise yollayın kapağı sökmeyin.

acerrr.png

Benim acer swift 3 51 modeline sessiz mod'da diye bir özellik yok. bunun sebebi nedir? rahatsız edici bir fan sesi var, ne yapabilirim.

@Mordo RS
Hocam sorunun kaynağını tespit edebildiniz mi? Son durum nedir acaba?

Ses bayağı azaldı sadece biraz yuksek sesli fan gibi çalışıyor. Ara sıra bir şeye sürtüyor gibi ses çıkıyor fakat çok da yuksek değil. Daha önce farklı cihazlarımı teknık servis ve tamircilere gonderdiğimde hep daha çok zararlı çıktığım için göndermek istemedim. Kapağı da bir türlü açamadım birçok vida denememe rağmen.
Eki Görüntüle 1281912

Benim acer swift 3 51 modeline sessiz mod'da diye bir özellik yok. bunun sebebi nedir? rahatsız edici bir fan sesi var, ne yapabilirim.
Fanı temizleyebilirsin,
Buradan indirmeyi dene eğer yine yoksa desteklenmiyordur.

fana dön baktım öyle temizlenecek bir tarafı yoktu. ki iki adet küçük fan vardı, normalde tek fan oluyor. bunun belki bir dezavantajı vardır bilmiyorum.

dediğiniz care center zaten yüklü, ona rağmen sessiz mod seçeneği yok. demek ki desteklenmiyor.

fana dön baktım öyle temizlenecek bir tarafı yoktu. ki iki adet küçük fan vardı, normalde tek fan oluyor. bunun belki bir dezavantajı vardır bilmiyorum.

dediğiniz care center zaten yüklü, ona rağmen sessiz mod seçeneği yok. demek ki desteklenmiyor.
Kapağı angi tornavida ile açtınız,(Tornavidaların büyüklük numaraları varsa söyleyebilir misiniz,tornavidalar hakkında pek bir bilgim yokta?)

küçük düz tornavide ile açabildim ben yavaşca.
arkadaşlar bu fanlar beni gereksiz yere rahatsız ediyor. içerisinde iki tane küçük fan var. tek fan olması daha mı iyi olurdu? alırken buna hiç bakmadım.

buna başka ne yapabilirim? speeadfan control de yükledim ama maalesef. laptop genel olarak çok iyi, tüm işlerimi sorunsuz hallediyorum ama fan sesi rahatsız ediyor. bir kaç gündür bir çözüm bulmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı