Acer teknik servis kapsamı ve kalitesi

kotlinist

Hectopat
Merhaba. Acer Aspire E5-576G modelinde bir Acer dizüstü bilgisayarım var. Ocak ayına kadar garantisi devam ediyor. Öncelikle oluşan sorunları yazmak istiyorum.

1-Bataryanın neredeyse tükenmiş olması. Halbuki kablosuz neredeyse hiç kullanmam. Şu anda neredeyse çıkardığım gibi kapanıyor bilgisayar. (Yaklaşık 6 aydır)
2-Sol kontrol tuşunun çalışmaması. (Yaklaşık 2 aydır)
3-ısınma sorunlarının ortaya çıkması. (Yaklaşık 3-4 aydır)
4-Bazen şarjda kullanmama rağmen bilgisayarı hareket ettirince birden kapanıyor. Ya şarj girişinde temassızlık var ya da kasanın içerisinde. (Yaklaşık 6 aydır)

Evet arkadaşlar sorunlar bunlar, birike birike bayağı şişti. Şimdiye kadar göndermememin sebebi minimum 2-3 hafta bilgisayarsız kalmaktan korkmam. Ama artık göndermem lazım yumurta kapıya dayandı.

Şimdi sizlere sorum şu olacak. Ben bilgisayarıma ilave bellek takviyesi ve SSD taktım. Eski HDD'yi başkasına sattım. Ancak kapağı açarken herhangi bir etiket yok. Yani garantiyi bozmuş olmam değil mi? Bir de şimdiye kadar Acer bilgisayarını servise yollayan varsa memnun musunuz acaba? Ortalama kaç günde elinize ulaştı?

Bu kadar eminsiniz yani? Daha önce böyle bir sorun mu yaşadınız?
Bahsettiğimiiz servis SMS Infocomm ise eğer evet. Bir kere batarya optimizasyonum bozulduğu için yolladım garip şekilde onu düzelttiler ve sanırım benim hatamdı(Cihaz 2 haftalıktı). Ama mavi ekran hatası için gönderdiğimde ve ısrarla oynamasanızda bi 30dk açın oyun sonra kapatın falan diye ısrarla yazmama rağmen bana 1 gün sonra bilgisayarında sorun yok diye aradılar. Geldiği gün mavi ekran aldım bilgisayarda. Bilgisayarın yeniyse ve sorunu varsa yapıyorlar yoksa umurlarında olmuyor. Şikayetvar'a bakabilirsiniz.

Bahsettiğimiiz servis SMS ınfocomm ise eğer evet. Bir kere batarya optimizasyonum bozulduğu için yolladım garip şekilde onu düzelttiler ve sanırım benim hatamdı(cihaz 2 haftalıktı). Ama mavi ekran hatası için gönderdiğimde ve ısrarla oynamasanızda bir 30dk açın oyun sonra kapatın falan diye ısrarla yazmama rağmen bana 1 gün sonra bilgisayarında sorun yok diye aradılar. Geldiği gün mavi ekran aldım bilgisayarda. Bilgisayarın yeniyse ve sorunu varsa yapıyorlar yoksa umurlarında olmuyor. Şikayetvar'a bakabilirsiniz.

Gerçekten kötüymüş o zaman. Ben cihazı MediaMarkt'tan aldım acaba direkt oraya mı göndersem. Eski bilgisayarımı örneğin bir sorun oldu mu Teknosa'ya veriyordum, hiç servisle uğraşmıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı