Acer TravelMate 5742g Aniden kapanmalar

sefa_ozdemirr

Centipat
Arkadaşlar öncelikle selamlar... Çok uzun süredir uğraştığım ancak bir sonuca varamamamdan ötürü sizlerede danışma isteği duyduğum bir konu var.
Aşağıda marka model ve özelliklerini belirttiğim laptop bilgisayarımda şöyle bir sorun var öncelikle herhangi bir işlem sırasında oyun oynarken.
Veya YouTube üzerinden video izlerken ya da boş masaüstü ekranında bırakıp işim olduğunda gelip baktığımda donmuş bir vaziyyette buluyorum ya da Aniden oyun oynarken elektrik gitmiş gibi kapanıyor. ( bataryasız sürekli fişte kullanıyorum ). Daha da detay vermek gerekirse bazen de ekran siyah Kalıyor ancak kapanmıyor fakat işlemde yapmıyor hali ile. Kimi zamanda mavi ekran hataları veriyor. Bu gibi donma aniden elektrik kesintisi olmuş gibi kapanma Sorunları yaşıyorum. Sıfır SSD aldım Samsung sorun çözülmedi geri sattım temiz harddisk aldım yine aynı. Kısacası sorun HDD değil. Windows RAM testinde RAM'lerde Bir sorun olduğu gözükmüyor farklı RAM'lerde denedim sorun aynı.

FurMark adlı programda 20dk ekran kartı stres testi yaptım ancak kapanma gibi bir sorun olmadı.
Genel olarak eski bir bilgisayar ilk aldığımdan beride sıcaklıkları yüksek çalışan bir cihaz yani ekran kartı ve işlemcide ilk günden beri sıcak çalısıyor altta fan kullanıyorum.
Harici olarak da desteklemek amaçlı 80-90 derecelerde çalısıyor cihaz. 120-130 liralık kaliteli termal macun kullanıyorum kalitesiz şeyler sürmüyorum kısacası. Elimde son 3 mavi ekrana ait.
DMP dosyaları da mevcut gerekirse yüklerim ben ısıdan dolayı kapandığınıda düşünmüyorum çünkü boşta iken 40-50 derecede çallıştığını misal alırsak o zaman bile aynı şey olabiliyor...

Daha önce yaşayan ya da fikri olan var mı teşekkür ederim.
Acer TravelMate 5742g.
NVIDIA geforve GT420M 1GB ekran kartı.
Intel i5 M430 2.55GHz işlemci.
4 GB DDR3 RAM.
500GB harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı