Acer Travelmate 8573TG Oyunlarda Düşük Performans

Masaüstüne sağ tıkla orada NVDIA'nın control paneli olacak.
thedevill, arkadaşın bilgisayarı ACER F2 ile Bios'a girmez. Crlt+Alt+Esc diye biliyorum. başlangıç ekranında yazacaktır zaten.
Daha sonrası zaten arkadaşın anlattığı ile aynı sayılır.

Thedevil01 yaptım abi, buldum, girdim. 3D ayarlarının yönetilmesine girdim. Sağ tarafta "Tercih Edilen Grafik İşlemci" vardı ve otomatikti. Ben bunu "Yüksek Performanslı NVİDİA İşlemcisi" olarak değiştirdim. İnşallah olur, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstüne sağ tıkla orada NVDIA'nın control paneli olacak.
thedevill, arkadaşın bilgisayarı ACER F2 ile Bios'a girmez. Crlt+Alt+Esc diye biliyorum. başlangıç ekranında yazacaktır zaten.
Daha sonrası zaten arkadaşın anlattığı ile aynı sayılır.

Ben zaten F2 ile BIOS' a girersin demedim :) Bende F2 ile giriliyor sendede buna benzer bir şey çıkar, ne yazıyorsa ona basarsın ve girer dedim :D

Neyse uzatmayayım: Bios'ta Advanced -> Video Configuration -> Primary Video Adapter -> EXT PCIE seçersen dahili grafik kartı devreden çıkar

Laptoplarda böyle bişey yoktur. Optimus'larda BIOS'ta dahili grafik yongasını devre dışı bırakma ayarı yoktur. Dahili grafik işlemci kapatılamaz zira ekrana görüntüyü veren odur..

Thedevil01 yaptım abi, buldum, girdim. 3D ayarlarının yönetilmesine girdim. Sağ tarafta "Tercih Edilen Grafik İşlemci" vardı ve otomatikti. Ben bunu "Yüksek Performanslı NVİDİA İşlemcisi" olarak değiştirdim. İnşallah olur, teşekkürler.

Evet, çözüm budur.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı