Acer VN7-791G ısınmıyor

Marutan

Hectopat
Merhaba herkese, evet başlık biraz alışılmışın dışında farkındayım 😀 konuya geleyim hemen,

Acer VN7-791g sahibiyim. 860M ekran kartı var, genel özelliklerine hızlıca ulaşmanız için aşağıya linki bırakıyorum.

Özellikler (tek farkı benim aldığım dönemde bu laptoplarda SSD yoktu, bendeki SSD'siz modeli)

Laptopu alalı yaklaşık 6-7 yıl kadar oluyor. Uzun süredir format atmadım ve bu süreçte bilgisayarın içini hiç açıp temizlemedim ya da termal macunu yenilemedim. Buna rağmen GTA 5, Killing Floor 2 gibi oyunları düşük-orta kalitede oynayabiliyorum. Gerçi son zamanlarda sıkıntılar arttı oyunlar keyif vermemeye başladı. Ama buna rağmen bilgisayar ısınmıyor, 3-4 saat aralıksız oynasam bile ateş atması gereken bilgisayarda ısınma yok. Fanlar eskiden oyunlarda yüksek hızda çalışırdı, şu an o da yok. Fanlar herhangi şekilde hızlı çalışmıyor, sürekli rölantide. Bu konuda kontrol edebileceğim bir durum var mı? Bir gün küt diye PC'nin gitmesinden korkuyorum doğrusu 😁

Kontrol edilecek bir şey yok hocam. Isınmıyorsa bir sorun çıkartmaz ama ısınsın isterseniz fanı çıkartabilirsiniz :).

Bir sıkıntı yok gibi fakat yine de mümkünse bilgisayarınızı temizleyin, bakımını yapın. :)

Teste sokmadan, değerleri paylaşmadan ısınmıyor konusu açmak yanlış. Oyunları en yüksek ayarlarda test edin. Hatta bilgisayarı stres testine sokun o zaman anlaşılır ısınıp ısınmadığı.

Teste sokmadan, değerleri paylaşmadan ısınmıyor konusu açmak yanlış. Oyunları en yüksek ayarlarda test edin. Hatta bilgisayarı stres testine sokun o zaman anlaşılır ısınıp ısınmadığı.
Az önce HW Monitör indirdim, şu an değerler normal. Oyun açtıktan sonra değerleri paylaşırım. Ama kendi bilgisayarımı biliyorum, 2-3 yıl öncesinde GTA 5 oynarken orta kısım yanıyordu, şu an sanki antifriz takmış gibi takılıyor.

Bir sıkıntı yok gibi fakat yine de mümkünse bilgisayarınızı temizleyin, bakımını yapın. :)
Bakımını şundan dolayı yapamıyorum, bu bilgisayarların açılımı sadece vidayla değil, plastik çatal benzeri bir şey lazım tırnaklı olduğundan kasayı kırmaktan korkuyorum. Bundan dolayı alıp götürmem lazım, ama güvenebileceğim bir yer bulamadım.

Değerler bu şekilde 3 saatlik oyun sonunda, oyunda sıkıntılar var tabii ki donmalar v.s
1618518951266.png

1618518964312.png

Yeni konular

Geri
Yukarı