Acer Windows 11 laptopta başlangıç uygulamaları birkaç dakikada açılıyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Bazı Windows 11 uygulamaları geç açılıyor. Örneğin Kaspersky parola yönetici bilgisayar açıldıktan 3 dakika kadar sonra ekrana geliyor. Acer Care uygulaması keza bu şekildeydi, yüksek öncelik atadım falan bir şeyle yaptım onu öne çekebildim uzun uğraşlar sonunda ama bu genel bir sorun, bu yüzden kökten çözebilmek istiyorum.

Bu sorun M.2 SSD bulunan Acer laptopta yaşanıyor, bilgisayar 10 saniye civarında masaüstüne geliyor ama bazı uygulamaların açılması birkaç dakikayı buluyor. Öyle çok da bir başlangıç uygulaması yok: "NVIDIA Ayaları, NVIDIA Broadcast, PC Manager, Kaspersky Password Manager, LightShot Screenshot." Bu kadar.

Bağlantısı var mıdır bilmiyorum ama WhatsApp mesajları falan da geç geliyor. Güç ayarının performans, güç tasarrufu vs. olması durumu değiştirmiyor. Aynı şekilde pilde veya prize takılı olması da durumu değiştirmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CCleaner yükleyin, kayıt defteri ve genel temizlik yapın tekrar deneyin. Aksi halde format zamanı gelmiş gibi.

CCleaner yükleyin, kayıt defteri ve genel temizlik yapın tekrar deneyin. Aksi halde format zamanı gelmiş gibi.
Hocam bilgisayarı alalı 30 gün oluyor, formatlık bir durum yok bence. Zaten 10. gününde cihaz driver sorunları nedeniyle Pro'dan Home'a geçmesi gerektiği içi sıfırdan kuruldu. Güçlü bir cihaz, temizlikle alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum. Zaten bazı uygulamalarda oluyor bu, %80'i tıkır tıkır açılıyor. Muhtemelen laptop olduğu için bir ayarı var bu işin ama bulamadım.

Hocam bilgisayarı alalı 30 gün oluyor, formatlık bir durum yok bence. Zaten 10. gününde cihaz driver sorunları nedeniyle Pro'dan Home'a geçmesi gerektiği içi sıfırdan kuruldu. Güçlü bir cihaz, temizlikle alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum. Zaten bazı uygulamalarda oluyor bu, %80'i tıkır tıkır açılıyor. Muhtemelen laptop olduğu için bir ayarı var bu işin ama bulamadım.

Bu tür önemli bilgileri ilk mesajda vermeniz daha yi olur.

Geri
Yukarı