Acer XF240QS 23.6" 165Hz 1ms nasıldır?

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıktaki monitör nasıl bir monitör kullanan var mı? Herhangi bir sıkıntısı vs. var mı?
1375TL'ye satılıyor ve bu fiyatta genelde 144Hz monitörler oluyor. Fiyatı biraz ucuz geldi o yüzden sormak istedim. Ayrıca bazı kullanıcılar 0.5ms diyor doğruluğu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panellerin görüş açısı dar. Mesela yatağa uzanıp film izlersen ya da sandalyede şöyle biraz yan otursan bile renkler bozuluyor. Onun yerine VA panel bir monitör al.

1ms ile 4ms arasındaki fark bile anlaşılmıyorken 0.5ms olması çok önemli değil.

çerçeveleri biraz kalın ama sizin için sıkıntı olmayacaktır fiyatına göre gayet güzel bir monitör 0.5 ms de gayet güzel bir değer bu paraya alınabilecek en iyi monitörlerden birisi isterseniz bunada bakabilirsiniz

TN panellerin görüş açısı dar. Mesela yatağa uzanıp film izlersen ya da sandalyede şöyle biraz yan otursan bile renkler bozuluyor. Onun yerine VA panel bir monitör al.

1ms ile 4ms arasındaki fark bile anlaşılmıyorken 0.5ms olması çok önemli değil.

TN panel olması benim için sıkıntı değil. Tek amacım oyun zaten. Ayrıca curved aramıyorum. 165Hz olması da bi tık tatlı geldi :D Monitör kötü mü?

Fiyatına göre güzeldir.

TN panel olması benim için sıkıntı değil. Tek amacım oyun zaten. Ayrıca curved aramıyorum. 165Hz olması da bi tık tatlı geldi :D Monitör kötü mü?

Sadece oyun için yeterli, alabilirsin. Yalnız 144Hz-165Hz için ekran kartın da iyi olması lazım. Sistemin de iyiyse güzelce kullanırsın.

Sadece oyun için yeterli, alabilirsin. Yalnız 144Hz-165Hz için ekran kartın da iyi olması lazım. Sistemin de iyiyse güzelce kullanırsın.
Genelde küçük çaplı FPS oyunları oynuyorum. Şuanlık sistemde R5 1600 12nm ve 1650S var ama ilerde 2060 ile güncelleme yapacağım için ileri dönük alıyorum.
Sistemin tamamı bu şekilde. Herhangi bir sıkıntı varmı sizce?
Monitör: Acer XF240QS 23.6" 165Hz 1ms
İşlemci: R5 1600 12nm
Anakart: Asrock B450M-HDV
Ekran Kartı: Asrock RX580 8GB Gaming O.C
RAM: Adata 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D30
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
Kasa: Dark Diamond PRO
PSU: Aerocool 500W VX PLUS
Toplam 5250TL falan tutuyor. Umarım bi yazım hatam vs. yoktur en son ban yediğimde 2 hafta yazamadım :D

Geri
Yukarı