Acer yetkili servise bilgisayar göndermeden önce yapılması gerekn bir şey var mı?

Kimbayo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Acer bilgisayarımı yetkili servise göndermek istiyorum fakat sitelerine baktığımda hiçbir bilgi yer almıyor. Nereye göndermem gerek? Göndermeden önce yapmam gereken bir şey var mı? Doldurmam gereken bir form vb belge var mı? Bunları nereden öğrenebilirim? Daha önce tecrübe etmiş biri varsa yardımcı olabilir mi?

1670577932209.png

Acer yetkili servisi pişmanlıktır. Kendim ve çevremdeki herkesin laptopunun belasını verip geri gönderen, sahip çıkmayan adi bir servistir. En ücra köşedeki bilgisayarcıya götürün Türkiye yetkili Acer servisine bilgisayar vermeyin!

Alalı daha 1 hafta olmadı. Bilgisayarcıya götürürsem garanti dışı kalır.

Yaptırmak istediğin işlem ne?

Bluetooth ve Wi-Fi sinyallerinde sorun var. Mesela Bluetooth kulaklıkta ses kopmaları ve ses patlamaları oluyor. Bluetooth klavye bağlıyorum 'rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr' gibi tuş basılı kalma sorunu oluyor. Wi-Fi sinyali arada bir en düşüğe inip tekrar yükseliyor. Ve Bluetooth kapsama alanı olması gerekenden çok düşük yani 2 3 metre sonra direkt cihaz bağlantısı kopuyor. Ne işlem yaparlar orasını kestiremiyorum.

Bluetooth ve Wi-Fi sinyallerinde sorun var. Mesela Bluetooth kulaklıkta ses kopmaları ve ses patlamaları oluyor. Bluetooth klavye bağlıyorum 'rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr' gibi tuş basılı kalma sorunu oluyor. Wi-Fi sinyali arada bir en düşüğe inip tekrar yükseliyor. Ve Bluetooth kapsama alanı olması gerekenden çok düşük yani 2 3 metre sonra direkt cihaz bağlantısı kopuyor. Ne işlem yaparlar orasını kestiremiyorum.

Nitro 5 5600H 3050 kullanıyorum driverlarını düzgün yaptığından emin misin?

Acer'in yetkili servisine daha önce 3 kez müracaat ettim. Genel bakım, macun yenileme gibi sebeplerden. Bilgisayara herhangi bir zararları dokunmadı, bir pişmanlık da yaşamadım ama iletişim konusunda sıkıntı yaşadık. Mesela bilgisayar hazır olduğunda asla haber verilmedi, bizzat kendim arayıp bilgi almam gerekti. Ayrıca aşırı ısınma sorunu yaşıyordum ve bu sorun da hiçbir seferinde çözülmedi, neyiyle ne kadar ilgilendiler bilmiyorum o yüzden. Format gerekse de gerekmese de formatlayıp yolladılar vs. Ha bu arada bilgisayarın içine not bırakmama rağmen notu da okumuyorlar. Eğer İstanbul dışındaysanız yukarıda bir arkadaşın bıraktığı telefon numarasını arayıp iletişim kurmanız şart.

Acer'in yetkili servisine daha önce 3 kez müracaat ettim. Genel bakım, macun yenileme gibi sebeplerden. Bilgisayara herhangi bir zararları dokunmadı, bir pişmanlık da yaşamadım ama iletişim konusunda sıkıntı yaşadık. Mesela bilgisayar hazır olduğunda asla haber verilmedi, bizzat kendim arayıp bilgi almam gerekti. Ayrıca aşırı ısınma sorunu yaşıyordum ve bu sorun da hiçbir seferinde çözülmedi, neyiyle ne kadar ilgilendiler bilmiyorum o yüzden. Format gerekse de gerekmese de formatlayıp yolladılar vs. ha bu arada bilgisayarın içine not bırakmama rağmen notu da okumuyorlar. Eğer İstanbul dışındaysanız yukarıda bir arkadaşın bıraktığı telefon numarasını arayıp iletişim kurmanız şart.

Evet İstanbul dışındayım maalesef. Format gerekmediği halde neden format atıyorlar anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı