Açığa geçmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan emr0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 527

emr0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 12. öğrencisiyim ve sözel sınıfındayım, evde 6-7 saat çalışıyorum ayrıca okula da gidiyorum. Okula 2 otobüsle gittiğim için eve gelince uyuyorum. Saat 5-6 gibi kalkıyorum bu yüzden düzgün çalışamıyorum. Hafta sonu genelde motive olup çalışıyorum matematik bilgim sıfır olduğu için antrenmanlarla matematik kitabına başlamıştım ve yarısından çoğu bitti. TYT'ye başlayacağım okuldaki matematikten bir şey anlamıyorum, bu yüzden bana ağır geliyor. Hem baştan başladığım için boşa kürek çekiyormuş gibi hissediyorum. Edebiyatta ve diğer derslerde başarılıyım. Sosyal olarak da iyiyim ailem çok sıcak bakmıyor ve son 4 gün kaldı, bir karar vermem gerek. Ne yapayım sizce?

Merhaba arkadaşlar, 12. öğrencisiyim ve sözel sınıfındayım, evde 6-7 saat çalışıyorum ayrıca okula da gidiyorum. Okula 2 otobüsle gittiğim için eve gelince uyuyorum. Saat 5-6 gibi kalkıyorum bu yüzden düzgün çalışamıyorum. Hafta sonu genelde motive olup çalışıyorum matematik bilgim sıfır olduğu için antrenmanlarla matematik kitabına başlamıştım ve yarısından çoğu bitti. TYT'ye başlayacağım okuldaki matematikten bir şey anlamıyorum, bu yüzden bana ağır geliyor. Hem baştan başladığım için boşa kürek çekiyormuş gibi hissediyorum. Edebiyatta ve diğer derslerde başarılıyım. Sosyal olarak da iyiyim ailem çok sıcak bakmıyor ve son 4 gün kaldı, bir karar vermem gerek. Ne yapayım sizce?
Evde çalışabiliyorsanız kesinlikle geçin. Okul tamamen zaman kaybı geliyor bana.

Okulda bir şey anlamıyorsanız kesinlikle öneriyorum. Özel okula gidiyorum ve eğitimi güzel, ona rağmen bazı derslerde açıkta olsam daha iyi çalışırım diyorum. Zaten elinizin altında internet var, imkanınız da varsa dershaneye gidip kitaptan soru çözersiniz bir sıkıntı olmaz. Sadece zamanınızı düzenli yönetmeniz önemli.

eğer okulda mental sağlığına iyi gelen dersler konusunda azimli dostların varsa geçme. Düşünce tek başına kalkmak zor oluyor.Dershanenin programını ve okulu aynı anda götüyorum ben.Ama yinede geçmiyorum çünkü okulda birlikte çalışabileceğim mental sagligima iyi gelen dostlarim var. matematik konusunda da antremanlarla kitaplarini hızlıca bitirmek amacli kullan. O kitapların ilk 2 sini 1 er hafta da bitirip yakmadığın sürece matematik depresyonun geçmez

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı