Açık Dünya Oyunlarını Nasıl Oynarsınız?

SLauGHTeRTR

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hikaye ve açık dünya temalı oyunları nasıl oynarsınız?

Ana senaryoya hemen oynayıp oyunu mu bitirirsiniz?

Yoksa benim gibi yan görevleri yapıp karakterinizi güçlendirip sindire sindire mi oynarsınız?

Bir oyunu yavaş oynamak hoşuma gidiyor.

Açık dünya oynamam. Ama oynarsam da zevkini çıkara çıkara oynarım.

Senaryoya bağlı kalarak oynamak bana sıkıcı geliyor açıkcası...

Son düzenleme:
Açık dünya temalı olarak GTA serisini ve Morrowind oynadım. Şahsen çevreyi biraz tanımak daha hoşuma gidiyor. Ayrıca çevreyi tanımanın gelecek oyun görevlerinde yararını çokça gördüm.

Evet bende yavaş oynayanlardanım. Görevi yapıyoruz ama bunu niye yaptık? nasıl yaptık? gibi sorular sorarım kendime. Oyunlardaki çevre bence kişinin zihnini ve ufkunu açan bir etken. Neyse başka yerlere gidiyorum galiba, ama oyunlar ve kişilikler hakkında konuşmak isterim bir gün. :D

Sindire sindire. Önce seviyemle yapabileceğim tüm yan görevleri yapar, etraftaki her yeri alır sonra ana göreve devam ederim. Boşuna açık dünya değil.

Genelde W,A,S,D, boşlu ve mouse ile oynarım.

Ama oyun tarzımı sorarsan önce hesoyam, uzumymw yazıp doğru kalabalık caddelere. :D

Sonra alırdım bazukayı bir oraya bir buraya. :D

Bir de uçak alıp denizden dümdüz giderdim, bir ara oyunu öyle bıraktım gittim TV izledim (o zamanlar TV'de daha düzgün şeyler vardı nispeten), oyun oynadım dolandım geldim uçak hala gidiyordu. Sonrası alt+F4. :D

Ve hala GTA San Andreas'ı sonuna kadar bitirmedim. :D Ne de olsa hile var. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı