Açık komponentli geliştirme kartlarını kullanırken ne gibi önlemler alınmalı?

özgün deniz

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar açık komponent derken Raspberry veya Arduino gibi değil de daha fazla komponentlere değme olasalığımız olan ufak kartlardan bahsediyorum. Sabah 2 tane Deneyap mini yaktım muhtemelen açık komponentlere dokunduğum için oldu. Bunun için kullanabileceğim özel eldiven bileklik gibi şeyler var mı? Ya da aklıma gelmeyen herhangi bir önlem malzemesi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar açık komponent derken Raspberry veya Arduino gibi değil de daha fazla komponentlere değme olasalığımız olan ufak kartlardan bahsediyorum. Sabah 2 tane Deneyap mini yaktım muhtemelen açık komponentlere dokunduğum için oldu. Bunun için kullanabileceğim özel eldiven bileklik gibi şeyler var mı? Ya da aklıma gelmeyen herhangi bir önlem malzemesi?
SMD olmayan devre bilesenlerinden mi bahsediyorsun acik komponent derken?
Ve NodeMCU, Raspberry Pi Pico falan bircok gelistirme karti kullanmisimdir hicbirinde dedigin sorunu yasamadim.

SMD olmayan devre bilesenlerinden mi bahsediyorsun acik komponent derken?
Ve NodeMCU, Raspberry Pi Pico falan bircok gelistirme karti kullanmisimdir hicbirinde dedigin sorunu yasamadim.

Ya bilmiyorum ki ben de. Ben de dediğin kartları kullanıyorum ve sorun yaşamadım ama bu Deneyap'larda ne zaman elim elemanlara deyse kart offline oluyor bir daha da bağlayamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı