Çözüldü Açık lise kayıtları başlamadan gidip tasdikname almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen.Ys

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam MEB yeni bir düzenleme çıkarıyor. Açığa geçmeyi zorlaştıracaklarmış. Tasdikname almak için komisyondan falan geçilmesi gerekicekmiş ve ben açık lise kayıtları başlamadan tasdiknameyi alıp kayıtları beklesem sorun yaratır mı? Berbat eğitim sistemi artık sağlığımı bile kötü yönde etkilemeye başladı.

Çözüm
İlk dönem bitmeden tasdikname alırsan sorun oluşturabilir. Sebebi de örgün eğitimde ilk dönemi okumamış olarak gözükebilirsin ve ikinci dönem açık lisede de karşına çıkabilir. Sonuçta kayıtlar ikinci dönemin başlarında açılıyor, ilk dönemi bitirmen gerekiyor örgün eğitimde.
İlk dönem bitmeden tasdikname alırsan sorun oluşturabilir. Sebebi de örgün eğitimde ilk dönemi okumamış olarak gözükebilirsin ve ikinci dönem açık lisede de karşına çıkabilir. Sonuçta kayıtlar ikinci dönemin başlarında açılıyor, ilk dönemi bitirmen gerekiyor örgün eğitimde.

Çözüm
Anladım cevabınız için teşekkürler biraz daha dişimi sıkıp dönemi bitirmeye bakacağım. Sonrasında tasdiknameyi alıp geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı