Açık lise nasıldır?

wera

Hectopat
Öncelikle merhaba 10. Sınıfım rezalet bir meslek lisesinde potansiyel suçluların arasında okuyorum makine bölümündeyim günde 9 saat ders görüyorum hocalarda rezalet okul evimden çok uzakta kendime zaman ayıramıyorum burada iş öğrenebilirim ama bu işi isteyerek yapacağımı sanmıyorum hem çevre kötü hem de emeklilik yaşı 60 hayatım sanayilerde geçecek üniversite okumak istiyorum dershaneye gidip evde düzenli bir şekilde ders çalışabilirim kendime inanıyorum, annemi açık liseye neredeyse ikna ettim ama açık lisenin sınıfta kalan tembellerin gittiğini sanıyor buradaki mesajları okutarak annemi ikna edebilirim belki, buradaki tecrübeli arkadaşlar açık lisenin artılarını ve eksilerini anlatabilir mi?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Kanımca 11.sınıfta açık liseye geçmeniz daha doğru olur. 11 ve 12.sınıfta açık lisede daha iyi YKS'ye hazırlanabilirsiniz. Eğer iyi bir üniversite hedefiniz varsa ve okulunuzdan fayda bulamıyorsanız kesinlikle açık lise öneririm. O arkadaş ortamıyla ve uzak bir okulda okuyup sonrasında istemediğiniz işe gitmeniz çok saçma olur. İdealist biriyseniz ve evde çalışacağınıza inanıyorsanız geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı