Çözüldü Açık lise sınavında zorunlu ders 0 olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba. Ben bu sene ekim ayında açığa geçtim. Yarın da sınavları başlıyor (9 Aralık - 20 Aralık). Sınavı olmadan önce merak ettiklerimi aşağıya yazıyorum.

180 küsür puanım ve 6 zorunlu dersim var. Mezun olabilmem için zorunlu dersi 0 yapmam gerek. Yarınki sınavda zorunlu ders 0 olur mu?

Bir arkadaşım AÖL sınavımı dershanemdeki öğretmenime yaptırmamı istedi (ne olur ne olmaz işi garantiye al diye). Sizce mantıklı mı?

Cevaplarınızı bekliyorum. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz de cevap verirseniz sevinirim. İyi sosyaller.

Çözüm
Merhaba, geç cevap için üzgünüm. Şimdi AÖL'den mezun olmanın şartları aşağıdaki gibidir:
  • 170 kredi ve üzerine sahip olmak.
  • Zorunlu 8 dönem okumak, 18 yaş ve üzeri öğrencilerin dönem sayısı 5'tir.
  • Zorunlu dersinizin kalmaması, muaf olman da yetiyor.
Şu an kaçıncı dönem olarak gözüküyorsun?
Merhaba. Ben bu sene ekim ayında açığa geçtim. Yarın da sınavları başlıyor (9 Aralık - 20 Aralık). Sınavı olmadan önce merak ettiklerimi aşağıya yazıyorum.

180 küsür puanım ve 6 zorunlu dersim var. Mezun olabilmem için zorunlu dersi 0 yapmam gerek. Yarınki sınavda zorunlu ders 0 olur mu?

Bir arkadaşım AÖL sınavımı dershanemdeki öğretmenime yaptırmamı istedi (ne olur ne olmaz işi garantiye al diye). Sizce mantıklı mı?

Cevaplarınızı bekliyorum. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz de cevap verirseniz sevinirim. İyi sosyaller.
Tam anlayamadım ancak 6 zorunlu dersi de seçtiysen ve başarılı olursan 0 olması gerekiyor, dershanedeki öğretmenler yaparsa güzel olur bizim öğretmenler pek yanaşmıyor :D

Tam anlayamadım ancak 6 zorunlu dersi de seçtiysen ve başarılı olursan 0 olması gerekiyor, dershanedeki öğretmenler yaparsa güzel olur bizim öğretmenler pek yanaşmıyor :D
Kayıt olurken zorunlu derslerim seçilmiş hocam. 6 tane yazıyor şuan. Bu arada sınav 9-20 Aralık yazıyor ya illa 9 aralıkta girmeme gerek yok değil mi? Yani 20 Aralığa kadar sınava girebiliyorum değil mi?

IMG_20221209_112240.jpg
IMG_20221209_112254.jpg
IMG_20221209_112309.jpg

Zorunlu dersim ve muaf olduğum dersler fotoğrafta görünüyor. Kredim 180 galiba. 6 zorunlu ders yazıyor. Sadece sınava girsem bile yeterli mi? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Hocam bir el atsaydın konuya @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Merhaba, geç cevap için üzgünüm. Şimdi AÖL'den mezun olmanın şartları aşağıdaki gibidir:

Çözüm
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kaçıncı dönemde olduğumu nereden anlayabilirim? Ben bulamadım galiba 7. dönem olabilirim şuanda.

Sınavların hepsine girmek zorundasın ve 7. dönem olarak gözüküyorsun. 18 yaş ve üzeri misin? Eğer 18 yaş ve üzeri öğrenciysen zorunlu dönem sayın 5.

Sınavların hepsine girmek zorundasın ve 7. dönem olarak gözüküyorsun. 18 yaş ve üzeri misin? Eğer 18 yaş ve üzeri öğrenciysen zorunlu dönem sayın 5.
Maalesef 17 yaşındayım. O zaman 8. Dönem de oluyor anladığıma göre. Bu dönemler normal okullar gibi mi yoksa her sene 1 dönem mi var?

Her bir sınavı bir dönem olarak düşünebilirsiniz. Ek sınavlar hakkında tam bir bilgim yok fakat bir de 3. dönem sınavları da oluyor. 18 yaş ve üzeri öğrenciler katılabiliyor 3. dönem sınavına.

Yeni konular

Geri
Yukarı