Açık lisede nasıl sosyalleşilir?

merhaba07

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben şizofreni hastası olduğum için açık liseye yazıldım. Boş zamanlarımı aslında değerlendiriyorum. Kitap okuyorum ders çalışıyorum dershaneye gidiyorum kuşlara ekmek atıyorum hayvanları besliyorum ama yalnızım. Annem babam var ama pek konuşmuyorlar. Annem başka adamlarla konuşuyor babam başka kadınlarla. Hayallerim vardı benim hepsi birer birer sönüyor. Ben ise bir şeyler yapmak için çabalıyorum. Yalnız başıma hastalıkla uğraşıyorum. Çok seviyorum anne babamı.
Ama durumlar böyle kimse yok arayan soran. Ben aramadım mı kimse aramıyor. Hayata olumlu bakmaya çalışıyorum ama maalesef içim yanıyor. Hep Allah'a şükür ediyorum dua ediyorum. Ne yapabilirim sosyalleşmeye çok ihtiyacım var. Nasıl sosyalleşebilirim?

Bazı uygulamalar var yabancı insanlarla yazışabileceğin/konuşabileceğin. Onlardan kullanabilirsin. Hem yabancı dilini geliştirirsin hem farklı kültürlerden insanlar tanımak sana iyi gelir diye düşünüyorum.

Merhaba. Ben şizofreni hastası olduğum için açık liseye yazıldım. Boş zamanlarımı aslında değerlendiriyorum. Kitap okuyorum ders çalışıyorum dershaneye gidiyorum kuşlara ekmek atıyorum hayvanları besliyorum ama yalnızım. Annem babam var ama pek konuşmuyorlar. Annem başka adamlarla konuşuyor babam başka kadınlarla. Hayallerim vardı benim hepsi birer birer sönüyor. Ben ise bir şeyler yapmak için çabalıyorum. Yalnız başıma hastalıkla uğraşıyorum. Çok seviyorum anne babamı.
Ama durumlar böyle kimse yok arayan soran. Ben aramadım mı kimse aramıyor. Hayata olumlu bakmaya çalışıyorum ama maalesef içim yanıyor. Hep Allah'a şükür ediyorum dua ediyorum. Ne yapabilirim sosyalleşmeye çok ihtiyacım var. Nasıl sosyalleşebilirim?
Geçmiş olsun, açıkta sosyalleşmek pek mümkün değil. Gençlik Merkezlerinde ücretsiz kurslara başvurabilirsiniz.

İnternetten olabilir hocam. Onun dışında lise okusaydınız bile zaten doğru dürüst insan olmaz çok. Yine sosyalleşemezdiniz. Tavsiyem sosyal medyadan bulun. Arkadaşın dediği gibi uygulamalar var veya Instagram'dan falan.

Geçmiş olsun, açıkta sosyalleşmek pek mümkün değil. Gençlik merkezlerinde ücretsiz kurslara başvurabilirsiniz.

Evet onu bende düşündüm fakat ortamı iyi değildi.

İnternetten olabilir hocam. Onun dışında lise okusaydınız bile zaten doğru dürüst insan olmaz çok. Yine sosyalleşemezdiniz. Tavsiyem sosyal medyadan bulun. Arkadaşın dediği gibi uygulamalar var veya Instagram'dan falan.
Uygulama ma önerebilirmisiniz ve Instagram da nasıl sosyalleşebilirim takipçimde yok fazla.

Uygulama ma önerebilir misiniz ve Instagram da nasıl sosyalleşebilirim takipçimde yok fazla.

Bazı uygulamalar var yabancı insanlarla yazışabileceğin/konuşabileceğin. onlardan kullanabilirsin. Hem yabancı dilini geliştirirsin hem farklı kültürlerden insanlar tanımak sana iyi gelir diye düşünüyorum.

Uygulama önerir misiniz?

Evet onu bende düşündüm fakat ortamı iyi değildi.

Uygulama ma önerebilirmisiniz ve Instagram da nasıl sosyalleşebilirim takipçimde yok fazla.

Uygulama ma önerebilir misiniz ve Instagram da nasıl sosyalleşebilirim takipçimde yok fazla.

Uygulama önerir misiniz?
Instagram'da atıyorum ilginiz olan bir şey vardır. Gidin o sayfayı takip edenleri veya postları beğenenleri takip edin. Discord da çok güzel bir seçenek. Yabancı sunuculara da girebilirsiniz.

Discord iyi bir seçenek. Yayıncıların Discord sunucularında çok fazla insan oluyor. İnsanlarla öyle sohbet edip sosyalleşebilirsin.

Discord iyi bir seçenek. Yayıncıların Discord sunucularında çok fazla insan oluyor. İnsanlarla öyle sohbet edip sosyalleşebilirsin.

Anladım teşekkürler.

Arkadaşlar ben her şeyden bıktım sosyal medyada da olacak gibi değil neyse her şey için teşekkürler.

Arkadaşlar ben her şeyden bıktım sosyal medyada da olacak gibi değil neyse her şey için teşekkürler.

Son düzenleme:
Aynı şehirde yaşıyorsak sosyalleşirim ben senle ayrıca dershaneye gidiyormuşsun dershaneden insanlarla konuşabilirsin diye düşünüyorum.

Ah be hocam adınıza çok üzgünüm. Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum, sporlara gidebiliyor musunuz? Eğer gidebiliyorsanız kesin sosyalleşirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı